Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Regionální rada vydala novou metodickou informaci

dsc_0127_1_.jpg Pro žadatele o dotace, kteří předkládají své projekty v právě aktuálních kolech výzev vyhlášených pod hlavičkou Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, je určena nová Metodická informace č. 16, vydaná 15. ledna letošního roku.

 

Regionální operační programy letos mohou vyčerpat z EU téměř 29 miliard korun

slavnostni-podpis[1]_1.jpg Čerpání dotací z Evropského fondu pro regionální rozvoj pro regionální operační programy je zajištěno i na rok 2010. Svými podpisy to 14. ledna letošního roku slavnostně stvrdili ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška a zástupci regionálních rad na veletrhu Regiontour v Brně.

 

Upozornění Regionální rady

V  souvislosti s blížícím se ukončením 14. kola výzvy pro předkládání projektů do oblastí podpory 3.1 a 3.2 prioritní osy 3  (Cestovní ruch) Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod upozorňuje žadatele o dotaci na nutnost zachování hospodárnosti a efektivity vynaložených dotačních prostředků.

 

Předkládejte projekty zaměřené na rozvoj regionálních silnic

448t1_1_.jpg Na oblast podpory 1.1 sledující v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod rozvoj regionální silniční dopravní infrastruktury je zaměřeno 19. kolo výzvy na předkládání žádostí o dotaci. Výbor Regionální rady ho vyhlásil od 11. ledna do 30. dubna letošního roku.

 

Výzvy zaměřené na dopravní obslužnost území vyhlášeny

00011_1_.jpg Projekty zlepšující dopravní obslužnost území sledují dvě kola výzev, vyhlášená od 8. ledna do 31. března letošního roku v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Žádosti o dotaci mohou předkladatelé projektů podat na Úřad Regionální rady, konkrétně na jeho Územní odbory v Pardubicích, Hradci Králové a Liberci.