Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

„ROP Severovýchod patří k těm nejlepším operačním programům v zemi,“ zaznělo v pořadu Host dne na regionální televizi V1

Lenka_Host_dne.jpg Hradec Králové – Co se za osm let působení Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod v regionu Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje povedlo? A jak bude vypadat dál budoucnost Regionální rady Severovýchod? Dvě klíčové otázky, na něž odpovídala v pořadu Host dne regionální Východočeské televize V1 Lenka Vašátková, která je pověřena vedením Úřadu Regionální rady Severovýchod.

 

Galavečer ROPFÓRUM 2015 se kvapem blíží. Letos nabídne také jednu zajímavou premiéru

ropforum_pozv__nka_web.jpg Hradec Králové – Slavnostním předáním skleněných plaket a premiérovým promítáním speciálního krátkého filmu vyvrcholí velká propagační akce Hvězdy Severovýchodu, během níž se lidé v regionu blíže seznámili s 200 projekty z více než 700, které získaly podporu z ROP Severovýchod. Během galavečera ROPFÓRUM 2015 však zazní i spousta dalších zajímavých informací, jež dozajista vyplynou z diskuze tří odborníků na dotace. Třešničkou na dortu se poté stane vystoupení skupiny PIRATE SWING band v čele s Jiřím Ševčíkem a hostem Josefem Lauferem. Galavečer se uskuteční 23. listopadu od 17:30 hodin ve Filharmonii Hradec Králové.

 

Poznejte blíž finalisty, kteří bojovali o titul Hvězdy Severovýchodu. Podzimní číslo EUROPLANU přináší i řadu dalších zajímavostí

foto_europlan_____jen_web_mal__.jpg Hradec Králové – Předposlední číslo čtvrtletníku EUROPLAN ještě voní tiskařskou barvou, ale vy už si ho můžete prolistovat na našich webových stránkách anebo si ho odnést i domů. Podzimní výtisk opět najdete na stojanech v informačních centrech v Hradci Králové, Pardubicích a Liberci anebo také v knihovnách či přímo na krajských úřadech a v sídle Úřadu Regionální rady Severovýchod.

 

Silniční síť severovýchodních Čech mění kabát díky evropským penězům. K již opraveným úsekům přibyly další tři

Zrekonstruovaná silnice v Horních Mísečkách Severovýchodní Čechy – Jedny z posledních projektů, které mají přislíbenu dotaci z ROP Severovýchod a zdárně spějí ke svému konci, potěší hlavně řidiče. Oblast rekonstrukce a modernizace silnic II. a III. třídy patří k těm nejvytíženějším. V tuto chvíli je v ní vyčleněno bezmála 7,8 miliard korun, přičemž většina už byla připsána na účty příjemců dokončených projektů. Nyní se mohou radovat šoféři v Královéhradeckém a Libereckém kraji. 

 

Lanovka na Sněžku se zastavila. V provozu bude jen o víkendech. Omezený režim potrvá pět týdnů

Pec pod Sněžkou – Na pět týdnů se zastavila zrekonstruovaná lanovka na nejvyšší horu České republiky. Po náročné obměně celé dráhy, na níž putovala také jedna z největších dotací z ROP Severovýchod, začaly nové čtyřmístné kabinky sloužit v prosinci 2013. Nyní bude lanovka kvůli pravidelné podzimní odstávce na údržbu mimo provoz od 2. 11. do 5. 12.