Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Přestavěný Vertex s velrybou na střeše uspěl v soutěži Stavba roku Královéhradeckého kraje. Od porotců si vysloužil čestné uznání

Hradec Králové – Přestože již více než dva roky slouží přestavěná továrna Vertex jako sídlo Knihovny města Hradce Králové a Centrum celoživotního vzdělávání, nic nebránilo tomu, aby se tento objekt ucházel o letošní titul Stavba roku Královéhradeckého kraje. Budova, která mohla změnit svou tvář i účel také díky evropským penězům z ROP Severovýchod, nakonec uspěla a odnesla si čestné uznání.

 

Putovní výstava plakátů přesídlila z Pardubic do Hradce. Zjistěte, kde všude pomohly evropské peníze z ROP Severovýchod

Výstava plakátů na Univerzitě Hradec Králové Hradec Králové – Je jich už více než 700 a díky nim se změnila tvář tří krajů mnohde k nepoznání. Řeč je o projektech, které vznikly během uplynulých osmi let v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji s pomocí evropských peněz z ROP Severovýchod. Výběr těch zajímavých z Královéhradeckého kraje je nyní k vidění na Univerzitě Hradec Králové, kde až do konce roku zakotvila putovní výstava plakátů projektů.

 

Upozornění pro příjemce: Blíží se konec způsobilosti výdajů projektů. Pohlídejte si datum uskutečněných plateb

2.JPG Hradec Králové – Nejen konec programového období a potažmo i ROP Severovýchod se pomalu blíží, ale příjemci musí počítat i s koncem způsobilosti výdajů u svých projektů. Za takové výdaje budou považovány jen ty, k jejichž zaplacení došlo ke konci letošního roku. 

 

Čtrnáctiměsíční proměna skončila. Pardubické Tyršovy sady přivítaly první návštěvníky

Slavnostní otevření Tyršových sadů v Pardubicích Pardubice – Hotovo. Pardubické Tyršovy sady dostaly zcela nový vzhled a ve čtvrtek 22. října se slavnostně otevřely veřejnosti. Podzámecký městský park prošel náročnou rekonstrukcí, která se nakonec oproti původním plánům protáhla, avšak teď už si může město oddechnout. Na proměnu parku má radnice přislíbeno více než 73 milionů korun z ROP Severovýchod.

 

Zdravotní záchranáři v Hlinsku a Poličce už vyjíždějí do terénu z nových stanovišť. Jsou modernější a lépe umístěna

small_Strihani_pasky_v_Hlinsku.JPG Pardubický kraj – Dvě nová stanoviště Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje jsou již v plném provozu. A to také díky dotacím z ROP Severovýchod. Evropské peníze pomohly při výstavbě nové základny záchranářů v Poličce a při rekonstrukci objektu, který se stal novým domovem pro zdravotníky v Hlinsku. Obě základy stojí na strategických místech na okraji města. Dojezdová doba záchranné služby se tak rozhodně sníží. Navíc obě budovy disponují moderním zázemím a technologiemi.