Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Mezi Ličnem a Křivicemi září nová silnice. Řidiči si mohou z pomyslné mapy hrůzy odškrtnout další úsek

silnice_nov___m__sto.JPG Hradec Králové – Silnice III. třídy mezi Křivicemi a Ličnem sice nepatří k těm, kde by denně jezdily tisíce automobilů, pro obyvatele rychnovského okresu je však velmi důležitou spojnicí. A to nejen mezi těmito obcemi, ale také mezi navazujícími silnicemi II. třídy. Po nákladné rekonstrukci, na kterou chce Královéhradecký kraj získat peníze z ROP Severovýchod, byla v úterý 20. října slavnostně otevřena.

 

Jeden z posledních projektů ROP Severovýchod dospěl do finále. Bílá páska byla přestřižena u nového Centra pro integraci osob se zdravotním postižením

Slavnostní otevření Centra pro integraci osob se zdravotn... Hradec Králové – Ještě v dobách bývalého sportovního areálu Bavlna sídlilo tehdy Centrum zdravotně postižených Královéhradeckého kraje v malých dřevěných domcích, které byly součástí komplexu. Poté našlo dočasné útočiště v bývalém ústavu hluchoněmých a dnes má své zbrusu nové sídlo. Centrum pro integraci osob se zdravotním postižením se nyní pyšní novou budovou v hradecké části Věkoše. K opravě a přístavbě přispěla více než 42milionové dotace z ROP Severovýchod.

 

Hlasování v anketě Hvězdy Severovýchodu se vyplatilo. Pětice výherců je už známá a může se těšit na báječné ceny

DSC_1994.JPG Hradec Králové – Vylosováno. Pětice účastníků finálového hlasování v anketě o Hvězdu Severovýchodu už je známá a může se těšit na báječné ceny. Majitelé herní konzole PlayStation 3, voděodolné kamery na kolo či přilbu, sportovní koloběžky, stanu pro celou rodinu a poukázky na nákup sportovního vybavení v hodnotě 5 000 korun byli vylosování ve čtvrtek 15. října.

 

Bílá věž na titul Stavby roku nedosáhla. Odborníci ji však s prázdnou „odejít“ nenechali. Proměna si vysloužila jedno ze speciálních ocenění

Slavnostní otevření Bílé věže v Hradci Králové Hradec Králové – Na ten nejvyšší stupínek sice nově zrekonstruované dominanta Hradce Králové nedosáhla, přesto ale ze slavnostního předávání ocenění, které se konalo v úterý 13. října večer v pražské Betlémské kapli, zástupci města s prázdnou nepřijeli. Náročná avšak velmi povedená rekonstrukce Bílé věže si odnesla jedno ze speciálních ocenění. Svým pojetím a provedením uchvátila Českou komoru autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

 

Je dobojováno. Hvězdou Severovýchodu se stal pardubický park Na Špici. Druhé skončilo poličské náměstí a třetí Kuks – Braunův kraj

1. místo - park Na Špici v Pardubicích Severovýchodní Čechy – Byl to boj až do poslední chvíle. Anketa, v níž měli lidé možnost zvolit podle nich ten nej projekt podpořený z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod, zná vítěze. Trojlístek nejúspěšnějších hájil své pozice od samého začátku. Přesto v průběhu čtyřtýdenního hlasování nebylo k pomyslnému převratu daleko. S půlnocí z 10. na 11. října mohli příznivci pardubického parku Na Špici, poličského náměstí a revitalizovaných historických domů v Kuksu slavit. Výsledky ankety budou slavnostně vyhlášeny na galavečeru ROPFÓRUM 2015, kde bude také premiérově promítán speciální krátký film o Hvězdách Severovýchodu.