Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Nová přístavba dětského centra dá dětem větší pocit bezpečí v rodinném prostředí. Pět nových bytů vzniklo i díky dotaci z ROP Severovýchod

Slavnostní otevření přístavby Dětského centra ve Dvoře K Dvůr Králové nad Labem – Příjemnější prostředí, které se blíží životu v běžné rodině, teď mají v Dětském centru ve Dvoře Králové nad Labem. Díky evropským penězům z ROP Severovýchod byla vybudována nová přístavba, v níž jsou čtyři jednotky v podobě bytů simulujících rodinné prostředí. Pátý byt pak slouží jako infekční pokoj. Slavností otevření nové části centra se uskutečnilo v pátek 2. října za přítomnosti hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France.

 

Inspirace světovými metropolemi z něj čiší. Nové a moderní infocentrum v Hradci Králové začalo sloužit lidem. K jeho vzniku pomohly také peníze z ROP Severovýchod

Slavnostní otevření Infocentra Hradec Králové Hradec Králové – Skleněné dveře se otevřou a rázem je člověk v jiném světě. Tak by se dalo s nadsázkou mluvit o novém Infocentru Hradec králové, které vzniklo v domě s bohatou minulostí na nároží Palackého ulice a Eliščina nábřeží. Dříve tady sídlila jedna z poboček městské knihovny. Dnes tady lidé najdou také řadu zajímavých informací, avšak nejen v té papírové podobě. Moderní informační centrum přivítalo první návštěvníky 1. října v pravé poledne. Město na přestavbu získalo také dotaci z ROP Severovýchod.

 

Další silnice se staly bezpečnějšími. Evropské peníze proměnily průtah obcemi Nepolisy a Staré Splavy, řidiči zaplesají i při průjezdu Náchodskou ulicí v Novém Městě nad Metují

silnice_do_Star__ch_Splav__.jpg Liberecký a Královéhradecký kraj – Jeden zajímavý projekt za druhým se s blížícím koncem roku slavnostně otevírají. Regionální operační program (ROP) Severovýchod spěje do finále a všechny schválené projekty, které si mezi sebe rozdělily a ještě rozdělí 18 miliard korun, musí být dokončeny k poslednímu dni letošního roku. Mezi ty hotové nyní přibyly další tři úseky silnic v Královéhradeckém a Libereckém kraji.

 

Konec se blíží! Hlasování o Hvězdu Severovýchodu má před sebou poslední tři dny. Zapojte se

pan____ek_hlasov__n__.jpg Severovýchodní Čechy – Konec už se nezadržitelně blíží. Hlasování o Hvězdu Severovýchodu definitivně zavře oponu a představí trojici nej projektů už za tři dny. Máte tak poslední možnost dát hlas svému favoritovi a zařadit se tak do slosování o pět velmi atraktivních cen. Mezi nimi jsou herní konzole PlayStation 3, sportovní koloběžka, voděodolná kamera na přilbu či kolo, rodinný stan a poukaz na nákup sportovního vybavení v hodnotě 5 000 korun. Nezaváhejte!

 

Jak se změnil Pardubický kraj? Objevte jeho zajímavá zákoutí, kde pomohly evropské peníze, na výstavě plakátů úspěšných projektů. Do 22. října v OC Palác Pardubice

Výstava plakátů projektů podpořených z ROP Severovýchod v... Pardubice – Stovky milionů korun a Pardubický kraj na mnoha místech v novém hávu. Evropské peníze z ROP Severovýchod pomohly ke vzniku stovek projektů, mezi nimiž jsou proměněná historická budova Regionálního muzea v Litomyšli, Švýcárna ve Slatiňanech, jiný a poutavější hrad Svojanov, moderní vybavení nemocnic i škol anebo spousta stezek v rekreačních lesích Podhůra. Kde dál dotace přispěly k proměně? Dozvědět se to můžete na putovní výstavě plakátů zajímavých projektů podpořených z ROP Severovýchod, která se koná od 1. do 22. října v Obchodním centru Palác Pardubice.