Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Polovina hlasování o Hvězdu Severovýchodu je za námi. Prvenství drží pardubický park Na Špici. Všechno však může být ještě jinak. Hlasujte!

banner_web_zmen__en__.jpg Severovýchodní Čechy – Náměstí, park, historická budova v novém hávu anebo cyklostezka? Kdo se stane Hvězdou Severovýchodu? Velké webové hlasování už je v polovině ale stále se může mnohé změnit. Z dvaceti finalistů, kteří vzešli z velké letní roadshow po severovýchodě Čech, se do čela vyhoupla trojice projektů podpořených evropskými penězi v rámci ROP Severovýchod. Dát hlas svému favoritovi je ale možné až do půlnoci 11. října!

 

Letošní Stavbou roku Pardubického kraje se stal park Na Špici. Veřejnost zase ocenila jinou proměnu podpořenou z ROP Severovýchod

Park Na Špici v Pardubicích Pardubice – Nyní bojuje o titul Hvězdy Severovýchodu a jeden titul si už vysloužil. Pardubický park Na Špici se stal Stavbou roku Pardubického kraje 2015. Odborníci z řad architektů a stavitelů ocenili především citlivé zasazení nových staveb do původní krajiny se vzrostlou zelení. Město na přeměnu parku získalo více než 15 milionů korun z ROP Severovýchod. Ve veřejném hlasování uspěla další stavba podpořená z ROP Severovýchod. Stala se jí historická budova Regionálního muzea Litomyšl, která prošla náročnou revitalizací.

 

Výbor Regionální rady Severovýchod schválil poslední projekty. Pomohou ke zkvalitnění regionální silniční sítě

Zasedání Výboru Regionální rady Severovýchod 18. 9. 2015 ... Hradec Králové – Posledních pět projektů z vyhlášeného 42. kola výzvy na rekonstrukce a modernizace silnic II. a III. třídy má šanci získat dotace z ROP Severovýchod. Členové Výboru Regionální rady Severovýchod je schválili na svém 55. zasedání, které se konalo v prostorách královéhradeckého krajského úřadu. Veškeré evropské peníze vyčleněné pro tento operační program jsou již nyní rozděleny mezi více než 700 projektů. 

 

Kdo se stane Hvězdou Severovýchodu? Velké finálové hlasování odstartovalo. Z dvacítky vyvolených může být nej jen jeden

banner_web_zmen__en__.jpg Severovýchodní Čechy – Na začátku jich bylo 200, teď už jich je jen 20. Právě tolik vzešlo finalistů z velké informační a popularizační roadshow Hvězdy Severovýchodu, s níž zástupci Regionální rady Severovýchod od května do září objížděli lokality v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji. Nyní se těchto dvacet projektů, k jejichž vzniku pomohly evropské peníze z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod, utká ve webovém hlasování o titul Hvězdy Severovýchodu. 

 

Bílé věži zbývá k titulu Stavba roku 2015 už jen krok. Porotci ji vybrali mezi 15 finalistů

Slavnostní otevření Bílé věže v Hradci Králové Hradec Králové – Už jen kousek od vysněného titulu Stavba roku 2015 je zrekonstruovaná dominanta Hradce Králové Bílá věž. Na proměnu, která přišla na desítky milionů korun, získalo město také dotaci z ROP Severovýchod. Nyní se tato stavba dostala mezi 15 vybraných finalistů letošního ročníku soutěže. Konkurence přitom byla obrovská. Porotci se museli vypořádat s 72 přihláškami, což je rekordní počet.