Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Kdo se stane Hvězdou Severovýchodu? Velké finálové hlasování odstartovalo. Z dvacítky vyvolených může být nej jen jeden

banner_web_zmen__en__.jpg Severovýchodní Čechy – Na začátku jich bylo 200, teď už jich je jen 20. Právě tolik vzešlo finalistů z velké informační a popularizační roadshow Hvězdy Severovýchodu, s níž zástupci Regionální rady Severovýchod od května do září objížděli lokality v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji. Nyní se těchto dvacet projektů, k jejichž vzniku pomohly evropské peníze z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod, utká ve webovém hlasování o titul Hvězdy Severovýchodu. 

 

Bílé věži zbývá k titulu Stavba roku 2015 už jen krok. Porotci ji vybrali mezi 15 finalistů

Slavnostní otevření Bílé věže v Hradci Králové Hradec Králové – Už jen kousek od vysněného titulu Stavba roku 2015 je zrekonstruovaná dominanta Hradce Králové Bílá věž. Na proměnu, která přišla na desítky milionů korun, získalo město také dotaci z ROP Severovýchod. Nyní se tato stavba dostala mezi 15 vybraných finalistů letošního ročníku soutěže. Konkurence přitom byla obrovská. Porotci se museli vypořádat s 72 přihláškami, což je rekordní počet.

 

Konec a šmitec. Roadshow Hvězdy Severovýchodu dojezdila, zato známe všechny finalisty

Často déšť a chlad, často spalující žár. Včera nám na rozloučenou zářilo slunce. Na poslední „štaci“ v severovýchodním regionu. Na Mírovém náměstí v Ústí nad Orlicí.

 

Kamiony v Chrastavě odklání nová přeložka. Průjezd městem je nyní bezpečnější

chrastava_silnice.jpg Chrastava – Třetí v pořadí, ale velmi podstatná. Tak se dá hovořit o rekonstrukci komunikace druhé třídy číslo 592 v Libereckém kraji. Stavba přeložky, na kterou má kraj jako příjemce dotace přislíbenu podporu více než 36 milionů korun z ROP Severovýchod, odklání dopravu z centra Chrastavy do nové polohy podél řeky Jeřice. Průjezd městem se tak stal mnohem bezpečnější a tranzitní doprava je nyní plynulejší.

 

Z vyhnanství zpět na domácí půdu. Pardubická sokolovna Na Olšinkách se otevřela veřejnosti. Spolky ji už mohou začít znovu využívat

Slavnostní otevření sokolovny Na Olšinkách v Pardubicích Pardubice – Dva roky trvající rekonstrukce budovy sokolovny Na Olšinkách v Pardubicích je už minulostí. V pátek se její dveře slavnostně otevřely. Hned následující den si mohli obnovené prostory prohlédnout návštěvníci při dni otevřených dveří. Rekonstrukce sokolovny byla jedním z projektů, který získal dotaci z ROP Severovýchod. Po předchozích dvou projektech, během nichž došlo k obměně venkovních prostor, je nyní celý areál sokolovny v moderním hávu.