Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Boj až do poslední chvilky. O jediný hlas proklouzla do finále Hvězd Severovýchodu cyklostezka Varhany

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v České Lípě Česká Lípa – Poslední tři místa zbývají ve finálové dvacítce projektů podpořených z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod, které si vybrali sami obyvatelé severovýchodních Čech. Roadshow Hvězdy Severovýchodu doplnila v úterý 18. srpna do své mozaiky, která se skládá napříč Královéhradeckým, Pardubickým a Libereckým krajem, vítězný projekt za Českou Lípu. Přestože počasí nebylo zrovna lákavé k návštěvě karavanu plného informací a zážitků, návštěvníci poslali svými hlasy do velkého finálového klání projekt výstavby třetí etapy cyklostezky Varhany.

 

Bílá věž má k titulu Stavby roku 2015 zase o krůček blíž. Už je v semifinále

Slavnostní otevření Bílé věže v Hradci Králové Hradec Králové – Na začátku jich bylo 72. Odborná porota však do druhého kola 23. ročníku prestižní soutěže Stavba roku 2015 poslala jen 30 nejlepších. Mezi přihlášenými stavbami, které prošly tvrdým sítem, je také rekonstrukce Bílé věže, na kterou získalo město více než 31 milionů korun z ROP Severovýchod.

 

V Rychnově zazářil krytý bazén, který se utká v boji o titul Hvězdy Severovýchodu

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Rychnově nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou – Chvíli to vypadalo, že v pořadí již 16. zastavení velké letní roadshow Hvězdy Severovýchodu zkropí déšť. Nakonec se mraky nad Rychnovem nad Kněžnou rozehnaly a opět po celé odpoledne svítilo slunce. Vítězný projekt podpořený dotacemi z ROP Severovýchod jen podtrhl ráz počasí. Do velkého podzimního finále postoupilo Sportovní a relaxační centrum Rychnovska, v jehož areálu je také krytý plavecký bazén. Ten však funguje i v létě a na návštěvnost si nemůže stěžovat.

 

Silnice i mosty v novém kabátě. Liberecký kraj se stává pro řidiče přívětivějším místem. Také díky dotacím z ROP Severovýchod

paska_Plouznice___Syrenov_web.jpg Liberecký kraj – Nejen řidičům slouží v Libereckém kraji další kilometry zrekonstruovaných silnic II. a III. třídy, k jejichž obnově přispěly také dotace z ROP Severovýchod. Liberecký kraj v uplynulých dnech slavnostně otevřel hned několik úseků. Mezi nimi jsou komunikace mezi Syřenovem a Rváčovem, Syřenovem a Ploužnicí, silnice z Desné do Černé Říčky anebo frekventovaný most v Návarově.

 

Roadshow se blíží ke konci. Svého finalistu našli i v Poličce. Zbývá posledních pět volných míst

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Poličce Polička – Kašna plná chladivé vody a příjemný stín stromů vysázených na Palackého náměstí v Poličce byly vítaným osvěžením další zastávky letní roadshow Regionální rady Severovýchod nazvané Hvězdy Severovýchodu. Karavan plný informací i zážitků zakotvil v centru města, které se mohlo proměnit v krásnější a pohodlnější místo také díky evropským penězům z ROP Severovýchod. Podobných úspěšných projektů bylo lidem představeno hned deset a jen jeden mohl postoupit do finálového klání. S velkým náskokem se jím stala regenerace již zmíněného Palackého náměstí.