Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Konec a šmitec. Roadshow Hvězdy Severovýchodu dojezdila, zato známe všechny finalisty

Často déšť a chlad, často spalující žár. Včera nám na rozloučenou zářilo slunce. Na poslední „štaci“ v severovýchodním regionu. Na Mírovém náměstí v Ústí nad Orlicí.

 

Kamiony v Chrastavě odklání nová přeložka. Průjezd městem je nyní bezpečnější

chrastava_silnice.jpg Chrastava – Třetí v pořadí, ale velmi podstatná. Tak se dá hovořit o rekonstrukci komunikace druhé třídy číslo 592 v Libereckém kraji. Stavba přeložky, na kterou má kraj jako příjemce dotace přislíbenu podporu více než 36 milionů korun z ROP Severovýchod, odklání dopravu z centra Chrastavy do nové polohy podél řeky Jeřice. Průjezd městem se tak stal mnohem bezpečnější a tranzitní doprava je nyní plynulejší.

 

Z vyhnanství zpět na domácí půdu. Pardubická sokolovna Na Olšinkách se otevřela veřejnosti. Spolky ji už mohou začít znovu využívat

Slavnostní otevření sokolovny Na Olšinkách v Pardubicích Pardubice – Dva roky trvající rekonstrukce budovy sokolovny Na Olšinkách v Pardubicích je už minulostí. V pátek se její dveře slavnostně otevřely. Hned následující den si mohli obnovené prostory prohlédnout návštěvníci při dni otevřených dveří. Rekonstrukce sokolovny byla jedním z projektů, který získal dotaci z ROP Severovýchod. Po předchozích dvou projektech, během nichž došlo k obměně venkovních prostor, je nyní celý areál sokolovny v moderním hávu.

 

Silnice v Novém Městě nad Metují prošla náročnou rekonstrukcí. Z tankodromu se díky dotaci z ROP Severovýchod stala moderní a bezpečnější komunikace

silnice_nov___m__sto.JPG Nové Město nad Metují – Bezmála 300 kilometrů silnic II. a III. třídy už bylo zrekonstruováno díky dotacím z ROP Severovýchod. Nyní k těmto kilometrům přibyl další úsek v Královéhradeckém kraji. Zcela nový povrch dostala Náchodská ulice v Novém Městě nad Metují. Tato silnice III. třídy je důležitou tranzitní trasou především pro nákladní dopravu.

 

Zbývá už jen jedno místo. Předposlední proklouzl do finále Hvězd Severovýchodu Svitavský stadion

Roadshow Hvězdy Severovýchodu ve Svitavách Svitavy – Nezadržitelně ke svému konci spěje velká letní roadshow Hvězdy Severovýchodu, během níž karavan plný informací a zážitků objíždí dvacet měst v severovýchodních Čechách. Předposledním místem na dlouhé cestě se staly Svitavy. I tady se lidé seznámili s desítkou vybraných projektů podpořených z ROP Severovýchod, přičemž jednomu z nich mohli dát svůj hlas a zvolit tak svého vítěze. Tím se stal Svitavský stadion, který prošel náročnou rekonstrukcí. Nyní se zařadil po bok dalších 18 finalistů, kteří se poperou o titul Hvězdy Severovýchodu.