Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Zbývá už jen jedno místo. Předposlední proklouzl do finále Hvězd Severovýchodu Svitavský stadion

Roadshow Hvězdy Severovýchodu ve Svitavách Svitavy – Nezadržitelně ke svému konci spěje velká letní roadshow Hvězdy Severovýchodu, během níž karavan plný informací a zážitků objíždí dvacet měst v severovýchodních Čechách. Předposledním místem na dlouhé cestě se staly Svitavy. I tady se lidé seznámili s desítkou vybraných projektů podpořených z ROP Severovýchod, přičemž jednomu z nich mohli dát svůj hlas a zvolit tak svého vítěze. Tím se stal Svitavský stadion, který prošel náročnou rekonstrukcí. Nyní se zařadil po bok dalších 18 finalistů, kteří se poperou o titul Hvězdy Severovýchodu.

 

Za Chrudimsko bude o Hvězdu Severovýchodu bojovat Podhůra

Chrudim – Už osmnácté zastavení velké letní roadshow Hvězdy Severovýchodu se uskutečnilo v Chrudimi. Na Resselově náměstí tým z Regionální rady opět otevřel svůj karavan a prezentoval zdařilé projekty financované evropskými dotacemi z ROP Severovýchod.

 

Boj až do poslední chvilky. O jediný hlas proklouzla do finále Hvězd Severovýchodu cyklostezka Varhany

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v České Lípě Česká Lípa – Poslední tři místa zbývají ve finálové dvacítce projektů podpořených z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod, které si vybrali sami obyvatelé severovýchodních Čech. Roadshow Hvězdy Severovýchodu doplnila v úterý 18. srpna do své mozaiky, která se skládá napříč Královéhradeckým, Pardubickým a Libereckým krajem, vítězný projekt za Českou Lípu. Přestože počasí nebylo zrovna lákavé k návštěvě karavanu plného informací a zážitků, návštěvníci poslali svými hlasy do velkého finálového klání projekt výstavby třetí etapy cyklostezky Varhany.

 

Bílá věž má k titulu Stavby roku 2015 zase o krůček blíž. Už je v semifinále

Slavnostní otevření Bílé věže v Hradci Králové Hradec Králové – Na začátku jich bylo 72. Odborná porota však do druhého kola 23. ročníku prestižní soutěže Stavba roku 2015 poslala jen 30 nejlepších. Mezi přihlášenými stavbami, které prošly tvrdým sítem, je také rekonstrukce Bílé věže, na kterou získalo město více než 31 milionů korun z ROP Severovýchod.

 

V Rychnově zazářil krytý bazén, který se utká v boji o titul Hvězdy Severovýchodu

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Rychnově nad Kněžnou Rychnov nad Kněžnou – Chvíli to vypadalo, že v pořadí již 16. zastavení velké letní roadshow Hvězdy Severovýchodu zkropí déšť. Nakonec se mraky nad Rychnovem nad Kněžnou rozehnaly a opět po celé odpoledne svítilo slunce. Vítězný projekt podpořený dotacemi z ROP Severovýchod jen podtrhl ráz počasí. Do velkého podzimního finále postoupilo Sportovní a relaxační centrum Rychnovska, v jehož areálu je také krytý plavecký bazén. Ten však funguje i v létě a na návštěvnost si nemůže stěžovat.