Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Roadshow se blíží ke konci. Svého finalistu našli i v Poličce. Zbývá posledních pět volných míst

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Poličce Polička – Kašna plná chladivé vody a příjemný stín stromů vysázených na Palackého náměstí v Poličce byly vítaným osvěžením další zastávky letní roadshow Regionální rady Severovýchod nazvané Hvězdy Severovýchodu. Karavan plný informací i zážitků zakotvil v centru města, které se mohlo proměnit v krásnější a pohodlnější místo také díky evropským penězům z ROP Severovýchod. Podobných úspěšných projektů bylo lidem představeno hned deset a jen jeden mohl postoupit do finálového klání. S velkým náskokem se jím stala regenerace již zmíněného Palackého náměstí.

 

Náchodské autobusové nádraží se „popere“ o titul Hvězdy Severovýchodu. Stalo se dalším finalistou velké letní roadshow

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Náchodě Náchod – Nebe téměř bez mráčku, rozpálená dlažba Masarykova náměstí v Náchodě ale u karavanu Hvězd Severovýchodu bylo pěkně rušno. V pořadí již 14. zastavení roadshow pořádané Regionální radou Severovýchod se konalo v úterý 4. srpna odpoledne ve městě nedaleko polských hranic. Z deseti prezentovaných projektů, které získaly v uplynulých letech podporu z ROP Severovýchod, si lidé vybrali jako nej nové autobusové nádraží v Náchodě. To se pyšní již řadou ocenění. Tím posledním se stal titul Dopravní stavba roku 2014.

 

Kdo získá titul Stavby roku 2015? Ve hře jsou také stavby, k jejichž vzniku pomohly evropské peníze z ROP Severovýchod

Slavnostní otevření Bílé věže v Hradci Králové Severovýchodní Čechy – Rekordní počet přihlášek obdržela porota soutěže Stavba roku 2015. Letos o tento prestižní titul bojuje 72 staveb. Mezi nimi figuruje i rekonstrukce Bílé věže v Hradci Králové, na kterou město získalo dotaci více než 31 milionů korun z ROP Severovýchod. Tím však výčet nekončí. Řada projektů podpořených dotacemi z ROP Severovýchod usiluje také o krajské tituly. Navíc náchodské autobusové nádraží se může nově pyšnit titulem Dopravní stavba roku 2014. Ze 46 přihlášených ve třech kategoriích vybírala porota sedm nejlepších.

 

Objevte zajímavá zákoutí Pardubického kraje, kde pomohly evropské peníze. Inspiraci najdete na výstavě plakátů úspěšných projektů. Od srpna expozice zakotvila na pardubickém vlakovém nádraží

Výstava plakátů úspěšných projektů v Pardubickém kraj Pardubice – Stovky milionů korun a proměněný Pardubický kraj na mnoha místech. Evropské peníze z ROP Severovýchod pomohly ke vzniku stovek projektů, mezi nimiž jsou rekonstruovaný park Na Špici v Pardubicích, zrekonstruovaná historická budova Regionálního muzea v Litomyšli, Švýcárna ve Slatiňanech anebo spousta stezek v rekreačních lesích Podhůra. Kde dál dotace přispěly k proměně? Dozvědět se to můžete na putovní výstavě plakátů zajímavých projektů, které vznikly také díky penězům z ROP Severovýchod. Od 1. srpna je expozice k vidění na pardubickém vlakovém nádraží.

 

Cyklostezka, společenské centrum anebo vybavení nemocnice. Které další projekty podpořené z ROP Severovýchod budou bojovat o titul Hvězda Severovýchodu?

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Jablonci nad Nisou Jablonec nad Nisou - Do druhé poloviny se přehoupla letní roadshow Hvězdy Severovýchodu, během níž jsou na 20 místech v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji prezentovány projekty, k jejichž vzniku pomohly také dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod. Lidé si už vybrali 13 finalistů, kteří budou na podzim bojovat o ten jediný titul Hvězdy Severovýchodu. Doposud poslední přibyl v úterý 28. 7. v Jablonci nad Nisou. Tady lidé nejvíc ocenili pořízení magnetické rezonance do jablonecké nemocnice. Během celé tour zazní informace o 200 z více než 700 projektů, jež mohou v podobě dotací čerpat bezmála 18 miliard korun z ROP Severovýchod.