Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Letní Europlan je tu. Vžijte se do role kontrolorů a zjistěte, co všechno dělají. Jen o papírování to není…

europlan_foto_web.jpg Hradec Králové – Prázdninový čas už odkrojil první měsíc a nastal tak opět ideální čas k prolistování dalšího čísla čtvrtletníku Europlan. Tentokrát se v něm dozvíte, jaké změny nastaly na Úřadu Regionální rady Severovýchod a jak pokračuje velkolepá roadshow Hvězdy Severovýchodu, která už se přehoupla do své druhé poloviny. Zajímavostí je ale mnohem víc…

 

Jak na projekty? Tentokrát videoporadna varuje před chybami v žádostech o platbu a možných důsledcích

kamera.jpg Jaké mohou nastat komplikace v případech, kdy dochází k posunům ukončení fyzické realizace projektů a bude to ještě vůbec možné? A na co dalšího si musejí dát příjemci pozor? Třetí díl naší videoporadny Jak na projekty varuje mimo jiné také před nekompletní dokumentací předkládanou s žádostí o platbu. V krajním případě může hrozit i ztráta části dotace. 

 

Vstát z postele už nebude pro pacienty problém. Nemocnice v Jablonci i Tanvaldu pořídila díky dotaci z ROP Severovýchod nová lůžka

l____ka_nemocnice_Jablonec_web.jpg Jablonec nad Nisou – Modernější a bezpečnější je nyní vybavení některých oddělení v jablonecké i tanvaldské nemocnici. Díky dotaci z ROP Severovýchod mohlo být pořízeno 150 kusů nových elektronicky polohovatelných postelí s bezpečným ovládáním a k nim také stejný počet výškově nastavitelných nočních stolků.

 

Evropský rok rozvoje a pomoci – to je rok 2015. Zapojte se do soutěže, kde stačí podat pomocnou ruku a mít při sobě fotoaparát

eurocentra_sout____.jpg Severovýchodní Čechy – Eurocentra Hradec Králové, Liberec a Pardubice ve spolupráci s informačními středisky Europe Direct v Hradci Králové, Pardubicích, Liberci a Dvoře Králové vyhlásily již třetí ročník prázdninové fotosoutěže konající se u příležitosti Evropského roku pro rozvoj. Myšlenku soutěže vystihuje její motto inspirované výrokem římského básníka Senecy: „Člověk je zrozen k vzájemné pomoci.“ Soutěž pro amatérské fotografy potrvá až do 9. září 2015.

 

Roadshow si připsala dvanáctý zářez. V Letohradě uspěla cyklostezka

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Letohradě Letohrad – Další z dvacetidílného seriálu Hvězdy Severovýchodu zhlédli občané a návštěvníci Letohradu. Nejvíce je zaujal projekt cyklostezky propojující malebné podorlické městečko se sousedním Žamberkem.