Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

O titul Stavby roku v Královéhradeckém kraji se ucházejí i tři, na něž putovaly evropské peníze z ROP Severovýchod

stavba_roku2.jpg Královéhradecký kraj – Hned tři stavby z dvanácti, které se budou letos ucházet o titul Stavba roku Královéhradeckého kraje, mohly vzniknout také díky podpoře z ROP Severovýchod. Mezi nominovanými jsou přeměna autobusového nádraží v Náchodě, přestavba továrny Vertex na Centrum celoživotního vzdělávání v Hradci Králové a rekonstrukce silnice II. třídy mezi Rtyní Zbečníkem a Hronovem.

 

Ministryně Karla Šlechtová se vydá za vůní perníku. Navštíví také projekty podpořené z ROP Severovýchod

__lechtov__.jpg Pardubický kraj – Dva dny stráví v Pardubickém kraji ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Při své cestě po regionu, kde prim hraje voňavý perník anebo strarokladrubští koně či hokej, navštíví i řadu míst, kde pomohly evropské peníze z ROP Severovýchod.

 

Z letní Roadshow v Trutnově: Hvězdou je Uffo a postupuje

Hvezdy_Trutnov_1 Trutnovsko - Při včerejší Roadshow Hvězdy Severovýchodu na náměstí Republiky v Trutnově se lidé v hlasování opravdu činili. Až před uzávěrkou Deníku jsme se dozvěděli konečný výsledek, který projekt podpořený evropskými dotacemi v tomto regionu nakonec vyhrál.

 

Liberec bude zastupovat ve finálovém klání o Hvězdu Severovýchodu Pavilon leknínů Botanické zahrady Liberec

web_2.jpg Liberec – Namísto tropického horka, po nočních deštích, příjemně svěží vzduch. V pořadí již desáté zastavení velké letní roadshow Hvězdy Severovýchodu provázelo příjemné počasí. V Liberci na Soukenném náměstí se speciální karavan plný informací i zábavy zastavil ve středu 8. července. I tady lidé vybrali ten nej projekt financovaný z ROP Severovýchod, který bude Liberec zastupovat ve velkém podzimním finále.

 

Frýdlant ozářily Hvězdy Severovýchodu. Tou nejzářivější podpořenou z evropských peněz z ROP Severovýchod se stal projekt Regenerace náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantu

web_RR.jpg Frýdlant – Sever Čech se stal další lokalitou, kam zavítala roadshow Hvězdy Severovýchodu. I tentokrát si lidé mohli vybrat ten nej projekt podpořený dotacemi z ROP Severovýchod. Z desítky adeptů se nakonec finalistou, který se bude na podzim ucházet v hlasování o titul Hvězda Severovýchodu, stal projekt Regenerace náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantu.