Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Památku mistra Jana Husa připomíná přímo v Kostnici socha, kterou vytvořila studentka ze Střední školy kamenické a sochařské v Hořicích

socha_jan_hus.jpg Hořice – Obrovské pocty se dostalo studentce Adéle Kačabové, která se učí na Střední škole kamenické a sochařské v Hořicích. Její návrh sochy k uctění památky 600. výročí upálení mistra Jana Husa byl tím nejlepším a od soboty šestitunová skulptura z pískovce zdobí v Kostnici místo, kudy Hus kráčel na smrt.

 

Chlum se znovu změní v bojiště. Vojenské ukázky se chystají na pátek i sobotu

chlum02.jpg Chlum – Již 149 let uplynulo od velké krvavé bitvy prusko – rakouské války, k níž došlo na Chlumu a které se zúčastnilo téměř půl milionu vojáků, a kde jich bylo více než 50 000 zabito, zmrzačeno, pohřešováno a zajato. Aby historie nebyla zapomenuta, každoročně se v místě bitvy koná vzpomínková akce a ne jinak je tomu i letos. Zahájení se konalo již ve čtvrtek v Hradci Králové, hlavními dny oslav jsou pátek 3. 7. a sobota 4. 7. Otevřeno bude i Muzeum války 1866 na Chlumu, které mohlo vzniknout také díky dotaci z ROP Severovýchod.

 

Roadshow frčí a finalisté přibývají. V Hlinsku se stal vítězem projekt revitalizace místního skanzenu Betlém

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Hlinsku Hlinsko – Prostranství před hlineckým skanzenem Betlém se stalo dějištěm další roadshow Hvězdy Severovýchodu. Do karavanu plného zážitků si našly cestu především děti, rodiče zase procházeli mezi vystavenými roll-upy, na nichž se dozvěděli informace o projektech z Hlinska a okolí, na něž směřovaly také dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod. V pořadí osmá zastávka roadshow určila jasného finalistu. Už od prvních hlasů se do vedení vyhoupl projekt na revitalizaci hlineckého skanzenu Betlém.

 

Užijte si léto s fotografickou soutěží Vyfoť projekt

banner_web_VP.jpg Pátým rokem pořádá Ministerstvo pro místní rozvoj úspěšnou letní fotografickou soutěž Vyfoť projekt. Zapojte se a vyhrajte některou z hlavních cen jako je mobilní telefon LG G3 nebo vysokopaměťový externí disk. Každý týden až do konce srpna bude navíc probíhat slosování o zajímavé ceny.

 

Dotazníkové šetření Evropské komise – pomozte navrhnout budoucí systém čerpání dotací tak, aby byl více přizpůsoben Vašim potřebám

EU.jpg Hradec Králové – Programové období 2007 – 2013 se už pomalu stává minulostí. Poslední dotační prostředky musejí být proplaceny nejdéle na jaře příštího roku a i proto je už v plném proudu nové programové období 2014 – 2020. Teď mají žadatelé a potažmo příjemci dotací ideální příležitost sdělit své zkušenosti s celým systémem čerpání evropských dotací. Pomozte vytvořit nový systém, který Vám bude co nejvíce vyhovovat.