Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Najděte s námi hvězdu Severovýchodu a vyhrajte! Velká roadshow po regionu odstartuje v Hradci Králové už brzy

baner_Roadshow_web_aktualita.jpg Severovýchodní Čechy - ROP Severovýchod pomohl za dobu své existence zrealizovat na sedm stovek projektů. Výsledky jsou vidět v každém koutě našeho regionu. A protože ROP Severovýchod letos uzavírá svou hlavní kapitolu, je ten správný čas důkladně představit hvězdy Severovýchodu. 

 

Multioborový pavilon už opanovali lékaři a pacienti. Chodby ještě stále voní novotou

Slavnostní otevření multioborového pavilonu v Pardubické ... Pardubice – Měsíc poté, co multioborový pavilon definitivně opustili stavbaři a bílá páska se při slavnostním otevření poroučela k zemi, se do útrob začali stěhovat lékaři i první pacienti. Jedna z nejmodernějších budov v areálu Pardubické nemocnice začala nabývat konkrétní podoby před bezmála dvěma lety. Ke vzniku dopomohla i dotace z ROP Severovýchod.

 

Tramvajová trať mezi Libercem a Vratislavicemi po roce znovu ožila. Pomohla k tomu i dotace z ROP Severovýchod

Nova_trat_ve_Vratislavicich.jpg Liberec – Rok se museli cestující z Liberce do Vratislavic smířit s tím, že místo do oblíbené tramvaje nasednou do autobusu. Od středy 15. dubna už mají zase na vybranou. Rekonstrukce další části tramvajové trati mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou skončila. Na obnovu přispěla i dotace z ROP Severovýchod. 

 

Tepně Pardubic znovu bije srdce naplno. Třída Míru se otevřela v celé kráse

Slavnostní otevření třídy Míru v Pardubicích Pardubice – Pořádně rušno bylo v pátek 10. dubna po 13. hodině na pardubické třídě Míru. Ta se po roce, kdy se jejími každodenními návštěvníky stali stavbaři, dočkala slavnostního otevření. Přestřižení pásky doprovázel bohatý program, v němž nechyběla pěvecká a taneční vystoupení anebo zábava pro děti. Vdechnout třídě Míru znovu plnohodnotný život se městu podařilo také za přispění dotace z ROP Severovýchod.

 

Stamiliony z ROP Severovýchod zamíří na rekonstrukce silnic. Dotaci má přislíbenu dvaadvacet projektů

Zasedání Výboru Regionální rady Severovýchod 8. 4. 2015 v... Pardubice – Dvaadvacet projektů za více než 780 milionů korun na rekonstrukci silnic II. a III. třídy v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji schválil na svém zasedání 8. dubna 2015 Výbor Regionální rady Severovýchod. Původně kraje předložily záměry za více než 1,1 miliardu korun. Deset projektů však neprošlo procesem hodnocení a bylo vyřazeno. Kraje budou mít ještě jednu možnost, jak získat evropské prostředky z ROP Severovýchod. Vyhlášeno bude 42. kolo výzvy, které opět cíleně směřuje na podporu silniční sítě.