Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Jak na IROP? Ministerstvo spustilo nový portál s otázkami a odpověďmi

IROP.jpg Severovýchodní Čechy – Kdo bude hodnotit projekty v novém programovém období anebo jak bude nutné podávat žádosti a další dokumentaci? Otázky, na které se snaží ministerstvo pro místní rozvoj dát odpovědi. Nově spustilo webovou sekci, která nabídne podrobnější informace o Integrovaném regionálním operačním programu (IROP).

 

Najděte s námi hvězdu Severovýchodu a vyhrajte! Velká roadshow po regionu odstartuje v Hradci Králové už brzy

baner_Roadshow_web_aktualita.jpg Severovýchodní Čechy - ROP Severovýchod pomohl za dobu své existence zrealizovat na sedm stovek projektů. Výsledky jsou vidět v každém koutě našeho regionu. A protože ROP Severovýchod letos uzavírá svou hlavní kapitolu, je ten správný čas důkladně představit hvězdy Severovýchodu. 

 

Multioborový pavilon už opanovali lékaři a pacienti. Chodby ještě stále voní novotou

Slavnostní otevření multioborového pavilonu v Pardubické ... Pardubice – Měsíc poté, co multioborový pavilon definitivně opustili stavbaři a bílá páska se při slavnostním otevření poroučela k zemi, se do útrob začali stěhovat lékaři i první pacienti. Jedna z nejmodernějších budov v areálu Pardubické nemocnice začala nabývat konkrétní podoby před bezmála dvěma lety. Ke vzniku dopomohla i dotace z ROP Severovýchod.

 

Tramvajová trať mezi Libercem a Vratislavicemi po roce znovu ožila. Pomohla k tomu i dotace z ROP Severovýchod

Nova_trat_ve_Vratislavicich.jpg Liberec – Rok se museli cestující z Liberce do Vratislavic smířit s tím, že místo do oblíbené tramvaje nasednou do autobusu. Od středy 15. dubna už mají zase na vybranou. Rekonstrukce další části tramvajové trati mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou skončila. Na obnovu přispěla i dotace z ROP Severovýchod. 

 

Tepně Pardubic znovu bije srdce naplno. Třída Míru se otevřela v celé kráse

Slavnostní otevření třídy Míru v Pardubicích Pardubice – Pořádně rušno bylo v pátek 10. dubna po 13. hodině na pardubické třídě Míru. Ta se po roce, kdy se jejími každodenními návštěvníky stali stavbaři, dočkala slavnostního otevření. Přestřižení pásky doprovázel bohatý program, v němž nechyběla pěvecká a taneční vystoupení anebo zábava pro děti. Vdechnout třídě Míru znovu plnohodnotný život se městu podařilo také za přispění dotace z ROP Severovýchod.