Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Náchodská ulice v Novém Městě nad Metují je zpola hotova. Práce by měly skončit v polovině srpna

_MG_1149_zelivskeho.jpg Nové Město nad Metují – Do dvou etap byla rozdělena rekonstrukce Náchodské ulice v Novém Městě nad Metují, kterou by měla pokrýt dotace z ROP Severovýchod. Královéhradecký kraj má přislíbeno 37 milionů korun. 

 

Evropské miliony změnily tvář Libereckého kraje. Kde konkrétně? Přijďte to zjistit na putovní výstavu plakátů do libereckého Géčka

Výstava plakátů v libereckém nákupním centru Géčko Liberec – Památky v novém hávu, lepší vybavení škol, zrekonstruované mosty, silnice anebo sportoviště s moderní tváří. Kde všude v Libereckém kraji pomohly evropské peníze z ROP Severovýchod? Přesvědčit se o tom můžete během putovní výstavy plakátů, která je po celý květen k vidění v libereckém nákupním centru Géčko.

 

Jak na projekty? Tentokrát ve videoporadně rozebereme nejčastější pochybení. Podívejte se!

kamera.jpg Hradec Králové – Kde dělají příjemci dotací největší chyby a na co si musejí dát velký pozor? Poradí vám další díl naší videoporadny Jak na projekty. Chyby, které se neustále opakují, mohou mít za následek i vracení části dotace, což není dobrá zpráva nejen pro příjemce, ale ani pro Regionální radu Severovýchod jako řídící orgán. Vrácené prostředky je totiž už velmi obtížné zapojit zpět do programu vzhledem k blížícímu se konci ROP Severovýchod.

 

Další číslo Europlanu právě vyšlo. Kam zamíří jedny z posledních evropských peněz? A co se chystá v dalších měsících? Prolistujte ho a uvidíte

europlan_web_foto.jpg Severovýchodní Čechy – Lepší vybavení operačních sálů, nové přístroje, lůžka anebo zázemí pro lékaře a sestry. Jedny z posledních peněz z ROP Severovýchod mění nemocnice a sociální zařízení v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji v místa hodná 21. století. Kde konkrétně? Přečtěte si dubnové vydání Europlanu a vše se dozvíte.

 

Na vlnách Českého rozhlasu proplujete dalšími zajímavými místy v regionu, kde pomohly evropské peníze

mikrofon.jpg Severovýchodní Čechy – Ze skiareálu rovnou do muzeí a poté už rychle zamířit do obcí a měst severovýchodních Čech. Co všechno se v nich změnilo díky evropským penězům?  S novým seriálem Českého rozhlasu ve vašem regionu se tentokrát na vlnách vypravíte do Sýpky v Rokytnici v Orlických horách, do pavilonu leknínů v liberecké botanické zahradě anebo se projdete po třídě Míru v Pardubicích. To ale není zdaleka všechno.