Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Vánoční atmosféra dýchne o víkendu na návštěvníky rokytnické Sýpky

Sýpka - Muzeum Orlických hor v Rokytnici v Orlických horách Rokytnice v Orlických horách – Ještě před třemi lety byl objekt bývalé sýpky v Rokytnici v Orlických horách spíše ostudou, než chloubou města. Dnes je z něj nové Muzeum Orlických hor, které se pyšní interaktivní expozicí a také již několika oceněními. Skvostem se mohlo stát také díky dotací z ROP Severovýchod. V sobotu se prostory muzea už naladí do vánoční pohody. 

 

ROP Severovýchod patří mezi nejlépe čerpající programy v zemi

Zasedání Monitorovacího výboru Regionální rady Severových... Liberec – Již po třiadvacáté se 27. listopadu sešli členové Monitorovacího výboru zřízeného při Regionálním operačním programu Severovýchod, aby společně prodiskutovali otázky spojené s realizací programu a především také otázku zdárného ukončení. Jedním z hlavních témat se tak stala strategie k úspěšnému dočerpání všech evropských peněž, což představuje bezmála 18 miliard korun. Tentokrát se setkání uskutečnilo v Liberci. Jednání výboru se zúčastnily také Monika Tchavdarová a Livia Schonwiesnerová z Evropské komise.

 

Regionální rada s koncem ROP Severovýchod nezmizí. Pomůže s nástupnickým IROPem. Ten chce rozvíjet region ještě víc

Publikace od ROPu k IROPu Hradec Králové, Liberec, Pardubice – Zapracovat připomínky Evropské komise a obhájit roli Regionálních rad v novém Integrovaném regionálním operačním programu (IROP), teď zaměstnává ministerstvo pro místní rozvoj a potažmo i odborníky Úřadu Regionální rady Severovýchod. Vypořádání připomínek k Programovému dokumentu IROP, jež bude nástupcem nejen ROP Severovýchod ale i ostatních ROPů a Integrovaného operačního programu (IOP), by mělo být hotové do konce roku. Přestože ROP Severovýchod pomalu spěje do finále, Regionální rady nezaniknou a naopak se stanou zprostředkovateli evropských peněz i v nastávajícím období. 

 

Jolana Voldánová: "Projekty podpořené z evropských peněz jsou k vidění na každém kroku"

ROPFÓRUM 2014 Hradec Králové – V televizním zpravodajství strávila dlouhé roky, informace o dění nejen v České republice se staly jejím denním chlebem. Jolana Voldánová se tentokrát ujala role moderátorky. Pod její taktovkou se konala diskuze na téma, které je nyní stále více aktuální. Čerpání dotací z evropských fondů dnes a především v dalších letech bylo hlavním bodem výroční akce Regionální rady Severovýchod nazvané ROPFÓRUM 2014.

 

ROPFÓRUM 2014 zavedlo hosty na cestu od ROPu k IROPu

ROPFÓRUM 2014 Hradec Králové – Již od roku 2007 rozděluje evropské peníze v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji. Regionální rada Severovýchod tak prostřednictvím ROP Severovýchod mění pomyslnou tvář regionů. Kde všude už evropské peníze pomohly a co bude s ROPem v dalším programovém období, bylo hlavním tématem letošního ročníku výroční akce ROPFÓRUM 2014. Do hradecké filharmonie zamířilo na tři sta hostů z řad starostů měst a obcí, představitel krajů, ale i potenciálních či již úspěšných žadatelů o dotace anebo běžných obyvatel.