Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

ROPFÓRUM 2014 zavedlo hosty na cestu od ROPu k IROPu

ROPFÓRUM 2014 Hradec Králové – Již od roku 2007 rozděluje evropské peníze v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji. Regionální rada Severovýchod tak prostřednictvím ROP Severovýchod mění pomyslnou tvář regionů. Kde všude už evropské peníze pomohly a co bude s ROPem v dalším programovém období, bylo hlavním tématem letošního ročníku výroční akce ROPFÓRUM 2014. Do hradecké filharmonie zamířilo na tři sta hostů z řad starostů měst a obcí, představitel krajů, ale i potenciálních či již úspěšných žadatelů o dotace anebo běžných obyvatel.

 

Informace o obvinění Martina Půty souvisejícím s rekonstrukcí kostela sv. Máří Magdaleny zazněly také na Výboru Regionální rady

DSC_0505.JPG Hradec Králové, Pardubice, Liberec – Vysvětlení a jasný postoj k obvinění ve spojitosti s projektem rekonstrukce kostela sv. Máří Magdaleny v Liberci zazněly dnes 21. listopadu na zasedání Výboru Regionální rady Severovýchod z úst předsedy Regionální rady a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty. Ten členy informoval o celé situaci. 

 

Poslední miliony z ROP Severovýchod zamíří na zlepšení stavu silnic

Videokonferenční zasedání Výboru Regionální rady Severový.. Hradec Králové, Pardubice, Liberec – Již po 50. se sešli členové Výboru Regionální rady Severovýchod. Na svém jubilejním zasedání, které se uskutečnilo v pátek 21. listopadu, odsouhlasili další projekty, které doposud neměly možnost využití evropských prostředků jistou. Více než 83 milionů korun tak poputuje na zlepšení silniční sítě a na modernizaci zdravotnických zařízení. Mnohem rozsáhlejší a náročnější však budou projekty v oblasti dopravní infrastruktury, které nyní mohou kraje předkládat v rámci 41. kola poslední výzvy. Podle předpokladu by mohly být předloženy plány na rekonstrukce a modernizace komunikací za bezmála 500 milionů korun. Kraje mají čas do konce listopadu.     

 

Na rekonstrukci kostela sv. Máří Magdaleny dotace nezamíří. Projekt, který byl od počátku rizikový, nesplnil podmínky smlouvy

DSC_0862.JPG Hradec Králové, Liberec – Projekt rekonstrukce kostela sv. Máří Magdaleny v Liberci nezíská z Regionálního operačního programu Severovýchod žádnou dotaci. Taková je současná situace v projektu, v jehož souvislosti byl nyní obviněn z přijetí úplatku a zneužití pravomoci veřejné osoby hejtman Libereckého kraje a předseda Regionální rady Severovýchod Martin Půta. Ten obvinění zásadně odmítá.

 

Vše kolem dotací na jednom místě. Po Evropských domech v Libereckém a Pardubickém kraji už mají jasno i v Hradci Králové

DSC_0559.JPG Hradec Králové, Liberec, Pardubice – Konkrétní podobu v krajích na severovýchodě Čech už dostává plán ministerstva pro místní rozvoj na zřízení takzvaných Evropských domů. V nich by měly sídlit organizace, které se v dané lokalitě zabývají problematikou evropských fondů. Po Pardubickém a Libereckém kraji mají jasno i na Královéhradecku, kde takový objekt vznikne. Regionální rada Severovýchod, která se stane zprostředkujícím subjektem pro Integrovaný regionální operační program (IROP), tak bude mít v budoucnu nové sídlo.