Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Na rekonstrukci kostela sv. Máří Magdaleny dotace nezamíří. Projekt, který byl od počátku rizikový, nesplnil podmínky smlouvy

DSC_0862.JPG Hradec Králové, Liberec – Projekt rekonstrukce kostela sv. Máří Magdaleny v Liberci nezíská z Regionálního operačního programu Severovýchod žádnou dotaci. Taková je současná situace v projektu, v jehož souvislosti byl nyní obviněn z přijetí úplatku a zneužití pravomoci veřejné osoby hejtman Libereckého kraje a předseda Regionální rady Severovýchod Martin Půta. Ten obvinění zásadně odmítá.

 

Vše kolem dotací na jednom místě. Po Evropských domech v Libereckém a Pardubickém kraji už mají jasno i v Hradci Králové

DSC_0559.JPG Hradec Králové, Liberec, Pardubice – Konkrétní podobu v krajích na severovýchodě Čech už dostává plán ministerstva pro místní rozvoj na zřízení takzvaných Evropských domů. V nich by měly sídlit organizace, které se v dané lokalitě zabývají problematikou evropských fondů. Po Pardubickém a Libereckém kraji mají jasno i na Královéhradecku, kde takový objekt vznikne. Regionální rada Severovýchod, která se stane zprostředkujícím subjektem pro Integrovaný regionální operační program (IROP), tak bude mít v budoucnu nové sídlo.

 

Z poloviny hotovo. Silnice z Králík směrem do ráje lyžařů dostává díky evropským penězům nový kabát

small_Silnice_Kraliky_kriz_Cerv_potok_4.jpg Pardubický kraj – V katastrofálním stavu byla část silnice vedoucí z Králík směrem na Dolní Moravu. To je však již minulostí a řidiči už mohou využívat zcela zrekonstruovaný úsek až po křižovatku na Horní Lipku. Pardubický kraj v uplynulých dnech dokončil první etapu modernizace silnice II/312 v této části a do poloviny prosince by měla být dokončena i druhá část až po křižovatku v Červeném Potoce. Na obě stavby přispěly i evropské peníze prostřednictvím ROP Severovýchod.

 

Rozebráno! Vstupenky na ROPFÓRUM 2014 zmizely během okamžiku. Během večera se ohlédneme zpět, ale především nakoukneme do brzké budoucnosti

Pozvánka na ROPFÓRUM 2014 Hradec Králové – Jen několik málo dní stačilo, aby byly všechny vstupenky na letošní výroční akci Regionální rady Severovýchod, rozebrané. Ve čtvrtek 20. listopadu se v prostorách královéhradecké filharmonie uskuteční další ročník ROPFÓRA. V roce 2014 ponese podtitul od ROPu k IROPu, aneb lepší Beatles na jevišti nežli brouk v hlavě. 

 

Stezku na Kuks i tu v okolí Jizery využily letos statisíce cyklistů či turistů. U obou sehrály roli evropské peníze

Hradec Králové, Liberec – V pomyslném souboji dvou cyklostezek, které patří k těm nejkrásnějším v severovýchodních Čechách a mohly vzniknout díky evropským penězům z ROP Severovýchod, vyhrála ta, která vede z Hradce Králové přes Josefov na Kuks. Za více než rok fungování cyklostezky, jež je součástí Labské stezky, dojelo či došlo k nejznámější barokní památce v kraji skoro 150 tisíc cyklistů a chodců. Dvojnásobek, téměř 300 tisíc, pak naměřily sčítače na stanovišti ve Věkoších. To Greenway Jizeru v úseku Turnov, Rakousy, Malá Skála a Líšný, na jejíž část také přispěly evropské peníze, využilo za rok kolem 100 tisíc návštěvníků.