Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Regionální stálé konference už zasedly ve všech třech krajích Severovýchodu. Téma evropských dotací a budoucnosti je nyní v kurzu

__R_EU.jpg Pardubice – Pardubický kraj se stal dalším v řadě, kde se již sešla Regionální stálá konference. V ní zasednou zástupci krajů, obcí a měst, neziskových organizací a dalších relevantních územních partnerů, aby pomohli k efektivnímu čerpání evropských dotací v nadcházejícím programovém období. V něm nahradí dosavadní Regionální operační programy takzvaný IROP – Integrovaný regionální operační program. V tuto chvíli je co do objemu peněz druhým největším operačním programem v zemi. Aby byly tyto prostředky efektivně čerpány a pomohly skutečně tam, kde mají, vznikly Regionální stálé konference, které se postupně v jednotlivých krajích scházejí. 

 

Martin Půta rezignoval na pozici předsedy Regionální rady Severovýchod. „Nechci, aby mé obvinění mělo negativní dopad na dotační program,“ prohlásil

DSC_0505.JPG Hradec Králové, Pardubice, Liberec – K poslednímu listopadu rezignoval Martin Půta na post předsedy Regionální rady Severovýchod. Tuto možnost avizoval již na posledním zasedání Výboru, kde členy informoval o svém obvinění ve spojitosti s projektem rekonstrukce kostela sv. Máří Magdaleny v Liberci, avšak považoval za nutné tento krok nejdříve projednat s místopředsedy Regionální rady. V tuto chvíli bude Regionální radu Severovýchod řídit až do vyřešení celé záležitosti její 1. místopředseda a hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. Ten tak převezme kompetence předsedy. 

 

Vánoční atmosféra dýchne o víkendu na návštěvníky rokytnické Sýpky

Sýpka - Muzeum Orlických hor v Rokytnici v Orlických horách Rokytnice v Orlických horách – Ještě před třemi lety byl objekt bývalé sýpky v Rokytnici v Orlických horách spíše ostudou, než chloubou města. Dnes je z něj nové Muzeum Orlických hor, které se pyšní interaktivní expozicí a také již několika oceněními. Skvostem se mohlo stát také díky dotací z ROP Severovýchod. V sobotu se prostory muzea už naladí do vánoční pohody. 

 

ROP Severovýchod patří mezi nejlépe čerpající programy v zemi

Zasedání Monitorovacího výboru Regionální rady Severových... Liberec – Již po třiadvacáté se 27. listopadu sešli členové Monitorovacího výboru zřízeného při Regionálním operačním programu Severovýchod, aby společně prodiskutovali otázky spojené s realizací programu a především také otázku zdárného ukončení. Jedním z hlavních témat se tak stala strategie k úspěšnému dočerpání všech evropských peněž, což představuje bezmála 18 miliard korun. Tentokrát se setkání uskutečnilo v Liberci. Jednání výboru se zúčastnily také Monika Tchavdarová a Livia Schonwiesnerová z Evropské komise.

 

Regionální rada s koncem ROP Severovýchod nezmizí. Pomůže s nástupnickým IROPem. Ten chce rozvíjet region ještě víc

Publikace od ROPu k IROPu Hradec Králové, Liberec, Pardubice – Zapracovat připomínky Evropské komise a obhájit roli Regionálních rad v novém Integrovaném regionálním operačním programu (IROP), teď zaměstnává ministerstvo pro místní rozvoj a potažmo i odborníky Úřadu Regionální rady Severovýchod. Vypořádání připomínek k Programovému dokumentu IROP, jež bude nástupcem nejen ROP Severovýchod ale i ostatních ROPů a Integrovaného operačního programu (IOP), by mělo být hotové do konce roku. Přestože ROP Severovýchod pomalu spěje do finále, Regionální rady nezaniknou a naopak se stanou zprostředkovateli evropských peněz i v nastávajícím období.