Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Místopředseda Regionální rady Severovýchod Martin Netolický bilancoval v pořadu Host dne televize V1

Hejtman_Martin_Netolick___mal__.jpg Hradec Králové, Pardubice – Kde všude jsou evropské peníze z ROP Severovýchod vidět a v jakých oblastech už pomohly? Jaká částka už byla proplacena a kolik by mělo do regionu ještě přitéci? Nejen na tyto otázky odpovídal místopředseda Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický v pořadu Host dne televize V1. Během rozhovoru zazněly i informace ohledně nového programovacího období 2014 – 2020.

 

Nová budova Třebechovického muzea betlémů se otevře po setmění. Jen na jediný den odhalí unikátní knihu

Proboštův mechanický betlém Třebechovice pod Orebem – Přestože ve většině městech už mají tradici muzejních nocí za sebou, v Třebechovicích se na ni teď chystají. Navíc to nebude noc jen tak ledajaká. Ta letošní bude mít nádech vzpomínky a oslavy v jednom. Před 15 lety byl totiž Proboštův betlém prohlášen za Národní kulturní památku. Tehdy sídlilo Třebechovické muzeum betlémů ještě ve staré budově, dnes už se mohou návštěvníci těšit do nových prostor, které vznikly po zbourání původního objektu. Městu se podařilo na rozsáhlou přestavbu získat také dotaci ve výši více než 38,6 milionů korun z ROP Severovýchod. Své poklady muzeum odhalí po setmění už v úterý 17. června. 

 

Prodloužit ukončení realizace projektu? Pozor, žádost musí schválit Výbor Regionální rady

p.jpg Hradec Králové, Pardubice, Liberec - Problematika posunů finančních plánů projektů obecně významně ovlivňuje čerpání finančních prostředků, a to nejen v rámci aktuálního rozpočtového roku, ale i z pohledu čerpání finančních prostředků celého programu. V poslední době se také zvýšil počet příjemců, kteří předkládají ke schválení oznámení o změně v projektu, potažmo ve smlouvě o poskytnutí dotace, v němž žádají o prodloužení lhůty pro ukončení realizace projektu nad termín uvedený ve výzvě. 

 

Přihlaste se na závěrečnou konferenci PAAK

05_osa_Prezentace.JPG Centrum evropského projektování a. s. si Vás dovoluje pozvat na závěrečnou konferenci projektu Posílení absorpční a administrativní kapacity realizovaného s podporou Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Konference se uskuteční 24. června 2014 v Letovisku Studánka u Rychnova nad Kněžnou.

 

ROP Severovýchod patří v čerpání a přerozdělování evropských peněz k těm nejlepším v republice

Zasedání Monitorovacího výboru 4. 6. 2014, Pec pod Sněžkou Pec pod Sněžkou – Již po dvaadvacáté se 4. června sešli členové Monitorovacího výboru zřízeného při Regionálním operačním programu Severovýchod, aby společně prodiskutovali otázky spojené s realizací programu a pomalu se blížícím koncem tohoto programovacího období. Tentokrát se setkání uskutečnilo v Peci pod Sněžkou. V místě, kam putovalo téměř 239 milionů korun. Takovou výši dotace získala radnice na stavbu nové lanovky na Sněžku, která je od prosince v provozu. Jednání výboru se zúčastnily také Monika Tchavdarová a Livia Schonwiesnerová z Evropské komise.