Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Kam na výlet? Inspirujte se v publikaci, která je k dostání ve vybraných informačních centrech

pan____ek_s_bro__urou.jpg Severovýchodní Čechy – Hrady, zámky, muzea či další zajímavá místa v Královéhradeckém, Libereckém a Pardubickém kraji, která rozhodně stojí za návštěvu a kde pomohly peníze z Regionálního operačního programu Severovýchod, mohou najít návštěvníci v publikaci Kam na výlet, která je opět k dostání ve vybraných informačních centrech po celých severovýchodních Čechách. 

 

Cesta na Ještěd je volná. Křižovatkou v ulici České Mládeže znovu proudí naplno auta. Nebezpečné kolony už nehrozí

Slavnostní otevření rekonstruované křižovatky v ulici Liberec – Znovu průjezdná a mnohem bezpečnější je od pátku 18. července křižovatka v ulici České Mládeže v Liberci. Při rekonstrukci došlo ke změně z původního tvaru T, který již byl zcela nevyhovující, na okružní křižovatku. V místě sjezdu z I/35 ve směru od Děčína tak už nehrozí dlouhé kolony. Provoz tak bude plynulejší. Zároveň také došlo k rekonstrukci stávajícího dvoupolového mostu. Vše se mohlo uskutečnit také díky dotaci téměř 38,8 milionů korun z ROP Severovýchod. Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnili krajský radní Vladimír Mastník, ředitel KSS LK Jan Růžička, ředitel závodu Eurovia CS, a. s. Miroslav Slatinka a další hosté.

 

Regionální muzeum v Litomyšli se otevírá. Odhalí i pozůstatky starého města

Slavnostní otevření Regionálního muzea Litomyšl Litomyšl – Patří k dominantám města a včera bylo slavnostně otevřeno. Řeč je o Regionálním muzeu v Litomyšli, které od léta 2012 procházelo náročnou revitalizací, na níž získal Pardubický kraj více než 61 milionů korun z Regionálního operačního programu Severovýchod. Otevření se zúčastnila řada významných hostů, mezi nimi i senátor a bývalý hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. 

 

Velká letní soutěž je tady! Hrajte o nezapomenutelné pobyty a let balónem

Banner_webmodr__.jpg Hradec Králové – Tři, dva, jedna, teď! A je odstartováno. Právě dnes byla zahájena VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod, ve které hrajeme každý týden o nezapomenutelné pobyty v místech podpořených evropskými dotacemi prostřednictvím ROP Severovýchod. Navíc můžete vyhrát i hlavní cenu, kterou je let balónem pro dva.

 

Autobusové nádraží v Náchodě už září v plné kráse

Náchod - Dokončeno a může se slavit! Staré autobusové nádraží v Náchodě je minulostí, nové už září v plné kráse a veřejnosti se otevřelo se vší slávou 4. července. Nyní je nádraží provázáno i s tím vlakovým a nabízí mnohem větší komfort pro cestující. Rekonstrukce odjezdových stání byla podpořena také 4,7 miliony korun z Regionálního operačního programu Severovýchod.