Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Církevní restituce se mohou týkat některých projektů. Vyřešte vše včas

p.jpg Problematika církevních restitucí a procesu, který byl na základě zákona č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi zahájen, se může dotknout i některých příjemců respektive žadatelů o dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. 

 

Cyklostezky, autobusy, muzea i školy. Kde všude jsou "vidět" peníze z ROP Severovýchod? Přijďte to zjistit na výstavu

DSC_0671_zmen__en__.jpg Hradec Králové – Zrekonstruované silnice, nové cyklostezky anebo cyklotrasy, moderní muzea, lepší vybavení škol anebo hřiště a další sportoviště, která by bez finanční injekce už dávno nesloužila. Za uplynulých šest let už bylo z Regionálního operačního programu Severovýchod proplaceno téměř 14 miliard korun, které směřovaly do Královéhradeckého, Libereckého a Pardubického kraje. Řada zajímavých projektů byla dokončena, další se stále realizují. Kde všude pomohly evropské peníze? Přijďte to zjistit během července na vlakové nádraží v Hradci Králové. Uskuteční se tady putovní výstava plakátů těch nejzajímavějších projektů z Královéhradeckého kraje.

 

Dotace zamíří na rekonstrukce silnic a také do zdravotnictví či sociální sféry. Tady pomůže až 632 milionů korun

Zasedání Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Sever... Hradec Králové, Pardubice, Liberec – Stovky milionů korun z Regionálního operačního programu Severovýchod pomohou k rozvoji zdravotnictví a sociální sféry. Výbor Regionální rady na svém zasedání 26. června schválil projekty z 39. kola výzvy, přičemž 17 z nich se nyní dočká dotace téměř 632 milionů korun. Zbylých šest projektů je nyní vedeno ve zvláštním režimu a žadatelé musejí vyčkat, až se další prostředky uvolní. Stejně tak se podpory dočkají i další projekty z oblasti dopravy.

 

Místopředseda Regionální rady Severovýchod Martin Netolický bilancoval v pořadu Host dne televize V1

Hejtman_Martin_Netolick___mal__.jpg Hradec Králové, Pardubice – Kde všude jsou evropské peníze z ROP Severovýchod vidět a v jakých oblastech už pomohly? Jaká částka už byla proplacena a kolik by mělo do regionu ještě přitéci? Nejen na tyto otázky odpovídal místopředseda Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický v pořadu Host dne televize V1. Během rozhovoru zazněly i informace ohledně nového programovacího období 2014 – 2020.

 

Nová budova Třebechovického muzea betlémů se otevře po setmění. Jen na jediný den odhalí unikátní knihu

Proboštův mechanický betlém Třebechovice pod Orebem – Přestože ve většině městech už mají tradici muzejních nocí za sebou, v Třebechovicích se na ni teď chystají. Navíc to nebude noc jen tak ledajaká. Ta letošní bude mít nádech vzpomínky a oslavy v jednom. Před 15 lety byl totiž Proboštův betlém prohlášen za Národní kulturní památku. Tehdy sídlilo Třebechovické muzeum betlémů ještě ve staré budově, dnes už se mohou návštěvníci těšit do nových prostor, které vznikly po zbourání původního objektu. Městu se podařilo na rozsáhlou přestavbu získat také dotaci ve výši více než 38,6 milionů korun z ROP Severovýchod. Své poklady muzeum odhalí po setmění už v úterý 17. června.