Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Regionální muzeum v Litomyšli se otevírá. Odhalí i pozůstatky starého města

Slavnostní otevření Regionálního muzea Litomyšl Litomyšl – Patří k dominantám města a včera bylo slavnostně otevřeno. Řeč je o Regionálním muzeu v Litomyšli, které od léta 2012 procházelo náročnou revitalizací, na níž získal Pardubický kraj více než 61 milionů korun z Regionálního operačního programu Severovýchod. Otevření se zúčastnila řada významných hostů, mezi nimi i senátor a bývalý hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. 

 

Velká letní soutěž je tady! Hrajte o nezapomenutelné pobyty a let balónem

Banner_webmodr__.jpg Hradec Králové – Tři, dva, jedna, teď! A je odstartováno. Právě dnes byla zahájena VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod, ve které hrajeme každý týden o nezapomenutelné pobyty v místech podpořených evropskými dotacemi prostřednictvím ROP Severovýchod. Navíc můžete vyhrát i hlavní cenu, kterou je let balónem pro dva.

 

Autobusové nádraží v Náchodě už září v plné kráse

Náchod - Dokončeno a může se slavit! Staré autobusové nádraží v Náchodě je minulostí, nové už září v plné kráse a veřejnosti se otevřelo se vší slávou 4. července. Nyní je nádraží provázáno i s tím vlakovým a nabízí mnohem větší komfort pro cestující. Rekonstrukce odjezdových stání byla podpořena také 4,7 miliony korun z Regionálního operačního programu Severovýchod.

 

Církevní restituce se mohou týkat některých projektů. Vyřešte vše včas

p.jpg Problematika církevních restitucí a procesu, který byl na základě zákona č. 428/2012 Sb., o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi zahájen, se může dotknout i některých příjemců respektive žadatelů o dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. 

 

Cyklostezky, autobusy, muzea i školy. Kde všude jsou "vidět" peníze z ROP Severovýchod? Přijďte to zjistit na výstavu

DSC_0671_zmen__en__.jpg Hradec Králové – Zrekonstruované silnice, nové cyklostezky anebo cyklotrasy, moderní muzea, lepší vybavení škol anebo hřiště a další sportoviště, která by bez finanční injekce už dávno nesloužila. Za uplynulých šest let už bylo z Regionálního operačního programu Severovýchod proplaceno téměř 14 miliard korun, které směřovaly do Královéhradeckého, Libereckého a Pardubického kraje. Řada zajímavých projektů byla dokončena, další se stále realizují. Kde všude pomohly evropské peníze? Přijďte to zjistit během července na vlakové nádraží v Hradci Králové. Uskuteční se tady putovní výstava plakátů těch nejzajímavějších projektů z Královéhradeckého kraje.