Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 30 40 50 60 100   Následující   ››

Závěrečná zpráva o provádění ROP Severovýchod už má svou podobu. Zásadní dokument směřující k uzavření programu teď čeká připomínkování i od Evropské komise

Dvůr Králové nad Labem – Přestože už v rámci ROP Severovýchod byly všechny projekty dokončeny a zároveň již byly rozděleny veškeré prostředky, které poskytla do programu Evropská unie, ještě zdaleka není práce úředníků u konce. V tuto chvíli kromě kontroly projektů, jimž stále běží doba udržitelnosti, je potřeba program řádně uzavřít. První verze Závěrečné zprávy o provádění ROP Severovýchod se nyní dostala na stůl členům Výboru Regionální rady Severovýchod. Ti návrh zprávy projednávali na svém 62. zasedání, které se uskutečnilo 29. září ve Dvoře Králové nad Labem. 

 

Byl vydán Metodický pokyn k monitorovacímu indikátoru „počet nově vytvořených pracovních míst“

P1020999.JPG Hradec Králové – 1. 10. 2016 vstupuje v platnost Metodický pokyn č. 61 – k monitorovacímu indikátoru „počet nově vytvořených pracovních míst“. Postupy dle tohoto metodického pokynu jsou platné v rámci všech kol výzev pro monitorovací zprávy o zajištění udržitelnosti, zaregistrované v IS Benefit7 po 1. 11. 2016 (včetně).  

 

Galerie moderního umění se už chystá na svůj den D. Znovuotevření se uskuteční koncem listopadu

Galerie_MUHK.jpg Hradec Králové – Hradecká Galerie moderního umění dostala novou tvář. Ta se více podobá „originálu“ a návštěvníkům nabídne lepší zázemí i nové prostory. Přestože rekonstrukce byla hotová již koncem roku 2015, navazující restaurátorské práce si vyžádaly více času, než se původně počítalo. Znovuotevření perly Hradce Králové se však již blíží. Znovu galerie uvítá své návštěvníky koncem listopadu.

 

Svatého Václava oslaví i na hradě Svojanov. Chybět nebudou kejklíři i muzikanti

Svojanov – Pořádně rušno bude o nadcházejícím víkendu na hradě Svojanov. Jedna z lákavých památek v Pardubickém kraji, která prošla rozsáhlou proměnou i díky evropským penězům z ROP Severovýchod, se zaplní kejklíři, řemeslníky anebo šermíři. Konat se zde budou Svatováclavské slavnosti.

 

Rokytnická Sýpka dá nahlédnout do minulosti. Expozice odhaluje působení československých legií v Itálii

Legie_2016_web.jpg Rokytnice v Orlických horách – Historie československých legií v Itálii v podobě fotografií, dokumentů a dalších dochovaných artefaktů je nyní k vidění v prostorách Sýpky – Muzea Orlických hor, které se nachází v Rokytnici v Orlických horách. Jedinečné třípatrové muzeum, které dává nahlédnout především do minulosti této horské oblasti, jejích řemesel či fauny a flory, vzniklo s pomocí evropských peněz prostřednictvím ROP Severovýchod.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 30 40 50 60 100   Následující   ››