Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Hradec Králové, Pardubice a Liberec získaly na své projekty 270 milionů

Bílá věž v Hradci Králové Výbor Regionální rady Severovýchod zasedl letos naposledy, a to 18. prosince v Liberci. Podpořil osm projektů realizovaných v Hradci Králové, Pardubicích a v Liberci a rozdělil 270 milionů korun.

 

"Fabriku na zážitky" otevírají v Meziměstí v pátek třináctého

Vnitřní sportovní střelnice, obchodní prostory, víceúčelový cvičební sál, restaurace, solná jeskyně, dětský koutek, bowling s barem, tělocvična a další prostory se dnes ve 13 hodin otevřou veřejnosti v centru Walzel v Meziměstí na Broumovsku. "Fabrika na zážitky" vznikla ve starém, nevyužívaném objektu díky 59 milionové dotaci z ROP Severovýchod.  

 

V ROP Severovýchod zbývá čtyři a půl miliardy korun

Členové Monitorovacího výboru zřízeného při Regionálním operačním programu NUTS II Severovýchod se setkali 10. prosince na Seči, v místě realizace jednoho z 668 finančně podpořených projektů. Jednání se konalo v posledním měsíci tohoto programovacího období Evropské unie. Zúčastnily se ho také Monika Tchavdarová a Livia Schonwiesnerová z Evropské komise.

 

Od nového roku se mění kontrolní postupy i zadávání veřejných zakázek

DSC_0477_1.JPG Úpravu kontrolní činnosti, terminologie kontrolních úkonů včetně některých procesních pravidel kontroly řeší Metodický pokyn č. 52 platný od 1. ledna 2014. Změny se dotknou dotovaných projektů, u nichž se začne s kontrolou po 1. lednu 2014.

 

Cyklostezku z Hradce na Kuks letos otestovalo sto tisíc lidí

Cyklostezka z Hradce Králové na Kuks dotovaná 52,2 miliony korun z ROP Severovýchod má po sezóně. Po první a velmi úspěšné sezóně. Vždyť si převážně rovinatou cestu lemující Labe, Úpu a Metuji projelo, proběhlo nebo prošlo od dubna do listopadu už sto tisíc lidí. Ukázaly to "sčítače" počtu návštěvníků umístěné na Kuksu, ve Smiřicích a v hradeckých Věkoších.