Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Pardubická nemocnice staví multifunční pavilon

V areálu krajské nemocnice se staví nový multioborový pavilon. Hotový bude příští rok. Nový pavilon bude stát kraj 201 milionů korun. Z toho 171 milionů uhradí Regionální operační program NUTS II Severovýchod.

 

V hradecké knihovně slaví Den Irska

Den Irska oslavte ve čtvrtek 20. června v Centru celoživotního vzdělávání v královéhradecké Wonkově ulici po svém. Beseda o životě v Irsku spojená s vernisáží výstavy nazvané "Cizinci občany" začíná v 16 hodin. O hodinu později otevře taneční skupina Ryengle workshop irských tanců. To vše zdarma. 

 

Krajská města Severovýchodu pokročila v realizaci projektů

Členové Monitorovacího výboru zřízeného při Regionálním operačním programu NUTS II Severovýchod se setkali 7. června v Liberci. Schválili převedení 250 milionů korun na dopravní projekty a souhlasili s hlasováním perrolam o přijetí 600 milionů korun z ROP Severozápad a Operačního programu Technická pomoc. Hovořilo se také o proplacených dotacích, o integrovaných plánech krajských měst i pozastavené certifikaci. Jednání se zúčastnili také Monika Tchavdarová a Christos Gogos z Evropské komise. 

 

Na Úřadě Regionální rady proběhlo šetření policie

EU.jpg Vyšetřování, při kterém Policie ČR zajistila dokumenty k jednomu projektu, proběhlo na Úřadě Regionální rady NUTS II Severovýchod  v Pardubicích a Hradci Králové v pátek 31. května a v sobotu 1. června. 

 

Přijďte na seminář k řízení rizik a programů IPRM

logo_paakmal___1.jpg Centrum evropského projektování, realizátor projektu Posílení absorpční a administrativní kapacity (PAAK) podpořeného z ROP Severovýchod, Vás zve na seminář "IPRM v rámci ROP SV" určený pro příjemce dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, oblast podpory 2.1 Rozvoj regionálních center.