Zasedání a usnesení

Zápisy ze zasedáních Výboru Regionální rady Severovýchod dokumentují, co se na jednotlivých zasedáních projednávalo. Závěry z jednání jsou umístěny také v přílohách zápisů, tedy v usneseních.

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Čtyřicáté zasedání (28. 6. 2013)

Členové Výboru Regionální rady Severovýchod se 28. června setkali ve svých krajských městech a hlasovali prostřednictvím videokamer. Naplánovali letošní výzvy k předkládání žádostí o dotaci, a rozdělili tak poslední volné prostředky v ROP Severovýchod. Schválili výzvy vyhlašované v příštím roce a podpořili tři liberecké projekty.

 

Třicáté deváté zasedání (10. 5. 2013)

O obnovení toku peněz z evropských fondů do ROP Severovýchod jednal 10. května v Hradci Králové Výbor Regionální rady Severovýchod. A také o uhrazení 378 milionů korun, které požaduje Evropská komise za chyby identifikované při auditech projektů podpořených z ROP Severovýchod v letech 2011 a 2012. Po zaplacení tak zvané korekce může Severovýchod dočerpat šest miliard korun z unijních fondů.

 

Třicáté osmé zasedání (29. 3. 2013)

Výbor Regionální rady Severovýchod zasedal 29. března v Pardubicích. Podpořil pardubické Tyršovy sady a libereckou dostavbu a rekonstrukci sportovního areálu ve Starých Pavlovicích, oba projekty za 96,7 milionů korun. Členové výboru se shodli také na přerozdělení prostředků v ROP Severovýchod.

 

Třicáté sedmé zasedání (25. 1. 2013)

Výbor Regionální rady NUTS II Severovýchod zasedal 25. ledna v Liberci. Hovořilo se o obnovení certifikace prostředků z Unie i čerpání dotací vyčleněných pro krajská města Severovýchodu.

 

Třicáté šesté zasedání (7. 12. 2012)

V čele Regionální rady stojí od 7. prosince Martin Půta, ... Lubomír Franc, Martin Netolický a Martin Půta, hejtmani Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje, stojí od 7. prosince v čele Regionální rady NUTS II Severovýchod. Libereckého hejtmana Půtu dnes nově ustavený Výbor Regionální rady zvolil předsedou Regionální rady, hejtmany Netolického s Francem pak místopředsedy.

 

Třicáté páté zasedání (1. 10. 2012)

Naposledy zasedl 1. října v tomto složení v Pardubicích Výbor Regionální rady NUTS II Severovýchod. Pro 34 dopravních, městských a školských projektů schválil více než šest set milionů korun z unijních fondů.

 

Třicáté čtvrté zasedání (27. 6. 2012)

Stovky milionů korun z Evropské unie rozdělil 27. června na svém královéhradeckém zasedání Výbor Regionální rady Severovýchod. Podpoří silniční, zdravotnické, školské a městské projekty v regionu.

 

Třicáté třetí zasedání (30. 3. 2012)

Gymn__zium_J._K._Tyla_v_HK.jpg Více než 109 milionů korun půjde z ROP Severovýchod na volnočasové centrum v Liberci, revitalizaci hřišť u dvou tamějších základních škol a také na stavební úpravy Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové. Kromě toho rozhodli členové Výboru Regionální rady Severovýchod 30. března v Liberci o vyhlášení dvou výzev.

 

Třicáté druhé zasedání (20.1.2012)

448t1_1_.jpg Dopravní projekty a další, které podpoří spolupráci podniků se středními školami a učilišti, začnou v první polovině roku předkládat žadatelé o dotaci z Regionálního operačního programu Severovýchod. Výbor Regionální rady 20. ledna na svém zasedání aktualizoval plán výzev a vyhlásil první letošní výzvu zaměřenou na rozvoj dopravní infrastruktury v severovýchodních Čechách.

 

Třicáté první zasedání (16.12.2011)

Na posledním letošním zasedání Výboru Regionální rady NUTS II Severovýchod se 16. prosince v Hradci Králové schvaloval plán výzev na příští rok. Výbor také zakázal losování v užším řízení.

 

Třicáté zasedání (10.11.2011)

Představitelé Výboru Regionální rady NUTS II Severovýchod se 10. listopadu opět setkali prostřednictvím videokamer. Shodli se na tom, že veřejné zakázky jsou celorepublikovým tématem všech operačních programů.

 

Dvacáté deváté zasedání (30.9.2011)

Výbor Regionální rady regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod odsouhlasil 30. září v sále zastupitelstva Pardubického kraje kromě jiného nový plán výzev, který otevírá cestu k dalším financím z Evropské unie. Možnost dostanou žadatelé, kteří připraví projekty zaměřené na regeneraci a revitalizaci objektů pro sociální služby a zdravotní péči a na investice do školství. Výbor na ně vyčlenil částku ve výši 464 milionů korun.

 

Dvacáté osmé zasedání (20.6.2011)

Zástupci Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého kraje se 20. června setkali prostřednictvím videokamer na Výboru Regionální rady NUTS II Severovýchod. Pro královéhradeckou filharmonii, liberecké sportoviště a čtyři projekty z oblasti cestovního ruchu schválili bezmála 130 milionů korun z Evropské unie. Krajským městům stanovili podmínky čerpání dotací, které plynou do regionu prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

 

Dvacáté sedmé zasedání (25.3.2011)

Pro pět projektů rozvíjejících krajská města Hradec Králové, Pardubice a Liberec schválil 25. března na svém libereckém zasedání Výbor Regionální rady NUTS II Severovýchod více než 675 milionů korun z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. V Liberci se hovořilo také o čerpání finančních alokací podle oblastí podpory v rámci ROP Severovýchod, o přípravě dalšího programovacího období 2014+ a třeba také o integrovaných plánech krajských měst. Témat bylo samozřejmě více. O nich si přečtěte v následujících odkazech.

 

Dvacáté šesté zasedání (21.1.2011)

Členové Výboru Regionální rady NUTS II Severovýchod se 21. ledna opět setkali prostřednictvím videokamer umístěných v jednacích místnostech krajských úřadů v Hradci Králové, Liberci a Pardubicích. Schvalovaly se školské projekty, hovořilo se například o úspěšném jednání krajů s vládou ohledně státních dotací regionálních projektů.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6   Následující   ››