Tiskové zprávy

Dění na severovýchodě Čech, které se týká úspěšného čerpání evropských dotací z ROP Severovýchod, mapují tiskové zprávy.

1 2 3 4 5 6 10   Následující   ››

ROP Severovýchod ukončil jednu velkou kapitolu. Úspěšně proplatil všechny evropské peníze

Severovýchodní Čechy – Všechny prostředky poslané Evropskou komisí na podporu Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod byly úspěšně vyčerpány. Takový je závěr po ukončení jedné z nejdůležitějších etap celého programu. Mezi schválené projekty se tak podařilo rozdělit 100 procent přidělených evropských prostředků, což představuje více než 17,4 miliardy korun. 

 

Poslední projekt má dotaci jistou. ROP Severovýchod finišuje a konec proplácení je už blízko

Videokonferenční zasedání Výboru Regionální rady Severový.. Severovýchodní Čechy – Oddechnout si už může Pardubický kraj, který čekal, zda se v rámci oblasti podpory zaměřené mimo jiné na rekonstrukce silnic II. a III. třídy ROP Severovýchod podaří uvolnit dostatek peněz i na jeho schválený záměr. Rekonstrukce silnice III/34026 Chrudim, železniční přejezd – s napojením na silnici I/37 nedaleko obce Vestec, byla posledním projektem, který neměl jistotu celé dotace. Na dnešním 60. zasedání Výboru Regionální rady Severovýchod se však členové shodli na potřebném přesunu uvolněných financí, čímž tento projekt získal zbývající tři miliony korun. V tuto chvíli ROP Severovýchod zdárně směřuje k proplacení posledních financí, což by se mělo podařit na konci května. 

 

Další desítky milionů korun směřují na rekonstrukce silnic v krajích. Jistotu celé dotace nemá už pouze jediný projekt

Zasedání Výboru Regionální rady Severovýchod 18. 3. 2016 ... Liberec – Už pouze jediný projekt schválený v rámci ROP Severovýchod čeká, zda se na něj uvolní dostatek financí. O převodu dalších více než 67 milionů korun v rámci takzvané flexibility mezi prioritními osami rozhodli členové Výboru Regionální rady Severovýchod na svém 59. zasedání. To se tentokrát konalo v sídle Krajského úřadu Libereckého kraje. 

 

Královéhradecký Úřad Regionální rady Severovýchod mění své působiště. Od 23. března najde svůj domov v Evropském domě

st__hov__n___web.jpg Hradec Králové – Na novou adresu se od 23. března přestěhují pracovníci královéhradeckého pracoviště Úřadu Regionální rady Severovýchod. Z původní budovy společnosti ZVU na hradecké Pražské třídě se Úřad ve dnech 21. a 22. března přestěhuje do nově vznikajícího Evropského domu. Ten bude mít své sídlo ve Švendově ulici v areálu bývalého Ústavu hluchoněmých v jeho novější přístavbě ve dvoře.   

 

Loňský rok byl tím posledním k dokončení projektů. Během mohutného finiše byly proplaceny 2,8 miliardy korun

2.JPG Severovýchodní Čechy – Nové silnice, lepší vybavení škol, modernější přístroje v nemocnicích, památky v novém hávu, interaktivní expozice anebo rozšířená síť cyklostezek a cyklotras i zrekonstruovaná náměstí, návsi a sportoviště. To je jen zlomek z výčtu všech možných typů projektů, které byly za dobu osmi let podpořeny z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod. V Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji mohlo více než 700 projektů vyčerpat 18 miliard korun. 

 

Další peníze z ROP Severovýchod směřují na rekonstrukce silnic

Videokonferenční zasedání Výboru Regionální rady Severový... Hradec Králové – Další desítky milionů korun budou směřovat na rekonstrukce a modernizace silnic II. a III. třídy v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji. Na využití bezmála 40 milionů korun se shodli na svém 58. zasedání, které se konalo 22. ledna videokonferenčně, členové Výboru Regionální rady Severovýchod. Větší část těchto prostředků je v rámci ROP Severovýchod převedena z ostatních oblastí podpory, kde už bylo u všech projektů potvrzeno dofinancování.

 

Krajské metropole změnily svou tvář. Z ROP Severovýchod vyčerpaly během osmi let téměř dvě miliardy

DSC_0288_1.JPG Severovýchodní Čechy – Vize, které se proměnily v realitu. Tak nyní vypadají integrované plány rozvoje měst takzvané IPRM. Liberec, Hradec Králové a Pardubice měly možnost během osmi let z ROP Severovýchod vyčerpat bezmála 1,9 miliardy korun, které směřovaly na projekty, jež přispěly k zásadním proměnám metropolí severovýchodních Čech. S koncem roku už finišují práce na posledních projektech. Mezi ně patří liberecký hospic, Galerie moderního umění v Hradci Králové či hradecká lokalita Slunná loučka.  

 

ROP Severovýchod funguje správně. Potvrdili to nyní ministerští auditoři, kteří provedli 25 kontrol u projektů

Zasedání Výboru Regionální rady Severovýchod 18. 12. 2015... Pardubice – Stanovisko bez výhrad zaznělo v uplynulých dnech z úst auditorů, kteří jako každý rok kontrolovali, zda systém čerpání financí z ROP Severovýchod funguje správně. Vynikající výsledky zajímaly také členy Výboru Regionální rady Severovýchod, který se sešel už po sedmapadesáté. Tentokrát se jednání uskutečnilo v sídle Krajského úřadu Pardubického kraje.

 

Letošní ROPFÓRUM provedlo hosty nebem plným hvězd

1. místo v anketě Hvězdy Severovýchodu: Park Na Špici v P... Severovýchodní Čechy – Osmačtyřicet vyhlášených výzev a v nich předloženo 1 422 projektů za více než 40 miliard korun. Právě tak vypadá jasná a stručná bilance Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod. Osm let plných proměn všech koutů Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje se stalo tím hlavním tématem galavečera ROPFÓRUM 2015. Letošní rok je pro ROP Severovýchod tím posledním k dokončení projektů a Regionální rada jako řídící orgán programu uzavírá svou hlavní kapitolu, a právě proto se večer hosté vydali na cestu po hvězdách.

 

Konec ROP Severovýchod se nezadržitelně blíží. S ním i termín pro uznání výdajů za způsobilé

Videokonferenční zasedání Výboru Regionální rady Severový... Severovýchodní Čechy – Nejen konec programového období a potažmo i ROP Severovýchod se pomalu blíží. Příjemci dotací teď musejí počítat i s koncem způsobilosti výdajů u svých projektů. Za takové výdaje budou považovány jen ty, k jejichž zaplacení došlo ke konci letošního roku. Projektům tak zbývá posledních šest týdnů na dokončení prací a proplacení faktur, což potvrdili i členové Výboru Regionální rady Severovýchod na svém 56. zasedání, které se konalo videokonferenčně.

 

Galavečer ROPFÓRUM 2015 se kvapem blíží. Letos nabídne také jednu zajímavou premiéru

ropforum_pozv__nka_web.jpg Hradec Králové – Slavnostním předáním skleněných plaket a premiérovým promítáním speciálního krátkého filmu vyvrcholí velká propagační akce Hvězdy Severovýchodu, během níž se lidé v regionu blíže seznámili s 200 projekty z více než 700, které získaly podporu z ROP Severovýchod. Během galavečera ROPFÓRUM 2015 však zazní i spousta dalších zajímavých informací, jež dozajista vyplynou z diskuze tří odborníků na dotace. Třešničkou na dortu se poté stane vystoupení skupiny PIRATE SWING band v čele s Jiřím Ševčíkem a hostem Josefem Lauferem. Galavečer se uskuteční 23. listopadu od 17:30 hodin ve Filharmonii Hradec Králové.

 

Je dobojováno. Hvězdou Severovýchodu se stal pardubický park Na Špici. Druhé skončilo poličské náměstí a třetí Kuks – Braunův kraj

1. místo - park Na Špici v Pardubicích Severovýchodní Čechy – Byl to boj až do poslední chvíle. Anketa, v níž měli lidé možnost zvolit podle nich ten nej projekt podpořený z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod, zná vítěze. Trojlístek nejúspěšnějších hájil své pozice od samého začátku. Přesto v průběhu čtyřtýdenního hlasování nebylo k pomyslnému převratu daleko. S půlnocí z 10. na 11. října mohli příznivci pardubického parku Na Špici, poličského náměstí a revitalizovaných historických domů v Kuksu slavit. Výsledky ankety budou slavnostně vyhlášeny na galavečeru ROPFÓRUM 2015, kde bude také premiérově promítán speciální krátký film o Hvězdách Severovýchodu.

 

Výbor Regionální rady Severovýchod schválil poslední projekty. Pomohou ke zkvalitnění regionální silniční sítě

Zasedání Výboru Regionální rady Severovýchod 18. 9. 2015 ... Hradec Králové – Posledních pět projektů z vyhlášeného 42. kola výzvy na rekonstrukce a modernizace silnic II. a III. třídy má šanci získat dotace z ROP Severovýchod. Členové Výboru Regionální rady Severovýchod je schválili na svém 55. zasedání, které se konalo v prostorách královéhradeckého krajského úřadu. Veškeré evropské peníze vyčleněné pro tento operační program jsou již nyní rozděleny mezi více než 700 projektů. 

 

Kdo se stane Hvězdou Severovýchodu? Velké finálové hlasování odstartovalo. Z dvacítky vyvolených může být nej jen jeden

banner_web_zmen__en__.jpg Severovýchodní Čechy – Na začátku jich bylo 200, teď už jich je jen 20. Právě tolik vzešlo finalistů z velké informační a popularizační roadshow Hvězdy Severovýchodu, s níž zástupci Regionální rady Severovýchod od května do září objížděli lokality v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji. Nyní se těchto dvacet projektů, k jejichž vzniku pomohly evropské peníze z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod, utká ve webovém hlasování o titul Hvězdy Severovýchodu. 

 

Kdo získá titul Stavby roku 2015? Ve hře jsou také stavby, k jejichž vzniku pomohly evropské peníze z ROP Severovýchod

Slavnostní otevření Bílé věže v Hradci Králové Severovýchodní Čechy – Rekordní počet přihlášek obdržela porota soutěže Stavba roku 2015. Letos o tento prestižní titul bojuje 72 staveb. Mezi nimi figuruje i rekonstrukce Bílé věže v Hradci Králové, na kterou město získalo dotaci více než 31 milionů korun z ROP Severovýchod. Tím však výčet nekončí. Řada projektů podpořených dotacemi z ROP Severovýchod usiluje také o krajské tituly. Navíc náchodské autobusové nádraží se může nově pyšnit titulem Dopravní stavba roku 2014. Ze 46 přihlášených ve třech kategoriích vybírala porota sedm nejlepších.

 
1 2 3 4 5 6 10   Následující   ››