Tiskové zprávy

Dění na severovýchodě Čech, které se týká úspěšného čerpání evropských dotací z ROP Severovýchod, mapují tiskové zprávy.

‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11   Následující   ››

ROP Severovýchod patří k nejúspěšnějším operačním programům v ČR

mapa5_velka.JPG Hradec Králové – Jak se v loňském roce dařilo čerpat evropské dotace prostřednictvím  Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod? A jaké plány má Výbor  Regionální rady v nejbližší budoucnosti? Dočtete se níže.

 

R. Martínek: „Usilujeme o získání dalších prostředků pro města a obce“

DSC_1543.JPG Hradec Králové/Královéhradecký kraj – Tomáš Kuchtík (na snímku vlevo), slovenský zástupce generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise, navštívil v pondělí 30. listopadu region soudržnosti Severovýchod.

 

Výbor Regionální rady schválil výzvy i projekty krajských měst

DSC_1481.JPG Liberec – Schválení dílčích projektů podaných v rámci průběžné výzvy zaměřené na rozvoj regionálních center „Severovýchodu“ a také vyhlášení dvou posledních výzev letošního roku, to byly stěžejní body sedmnáctého zasedání Výboru Regionální rady, které se konalo v pátek 6. listopadu v Liberci.

 

Druhá miliarda z ROP Severovýchod vyplacena

DSC_0288_1.JPG NUTS II Severovýchod – Na projekty realizované v NUTS II Severovýchod, tedy v Pardubickém, Královéhradeckém a Libereckém kraji, byla z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod vyplacena v polovině letošního října už druhá miliarda korun.

 

Severovýchod je v čerpání evropských dotací úspěšný

__6.jpg Pardubice – Druhý ročník ROPfóra 2009, výroční konference Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod, se uskutečnil v pátek 25. září na Univerzitě Pardubice. Účastnili se jej představitelé Regionální rady – hejtmani Radko Martínek, Stanislav Eichler a Lubomír Franc, jejich hosté, například Stanislav Cysař z ministerstva pro místní rozvoj či Jiří Málek, rektor pardubické univerzity, ale i zástupci projektových týmů a veřejnosti.

 

Dobré místo pro život nehledejte. Je na severovýchodě Čech

web_banner.jpg Zajímá Vás, jak evropské dotace mění tvář severovýchodních Čech? Odpověď dostanete 25. září 2009 na ROPfóru 2009, které se koná od 9 hodin v Univerzitním konferenčním centru Univerzity Pardubice. Účast přislíbil i ministr por místní rozvoj Rostislav Vondruška.  

 

Další výzvy jsou naplánovány

6.JPG Pardubice - Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod zasedal v pátek 4. září 2009 v sídle Krajského úřadu v Pardubicích. Schvaloval například plán předpokládaných výzev, Příručku pro žadatele a příjemce i dotace na dílčí projekty podané v rámci integrovaných plánů rozvoje měst.

 

Žamberk bude čerpat evropskou dotaci

DSC_0893.JPG Žamberk – Jednadvacet milionů korun přesáhne dotace, kterou má město Žamberk přislíbenu z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Významná část této sumy plyne z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Město tak ve svém centru oživí veřejná prostranství včetně zeleně a parkovacích ploch. Smlouvu o čerpání dotace podepsali 3. srpna žamberský starosta Jiří Dytrt s předsedou Regionální rady a hejtmanem Pardubického kraje Radko Martínkem.

 

První miliarda z ROP Severovýchod vyčerpána

DSC_0298.JPG NUTS II Severovýchod – První miliarda korun z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod byla vyčerpána právě v těchto dnech. Na rozvoji regionu, jenž tvoří tři kraje severovýchodních Čech, se významně podílí Evropská unie se svými dotacemi.

 

Radko Martínek podepsal smlouvy o čerpání dotací z ROP NUTS II Severovýchod

DSC_0716.JPG Hlinsko, Polička, Moravská Třebová – Předseda Regionální rady a hejtman Pardubického kraje Radko Martínek dnes, tedy v pátek 10. července, podepsal tři smlouvy o poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Evropské prostředky tentokrát přispějí k rozvoji Hlinska, Moravské Třebové a Poličky.  

 

Projekty z poslední venkovské výzvy schváleny,

VRR_3.JPG Hradec Králové - Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod zasedal ve středu 17. června 2009 v královéhradeckém Regiocentru. Schvaloval dotace na venkovské projekty, prodloužil termín jedné z aktuálních výzev zaměřené na podporu rozvoje infrastruktury pro podnikání a rozhodl o významném urychlení proplácení dotací z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

 

Tomáš Kuchtík navštívil čtyři východočeské projekty

DSC_0406.JPG Hradec Králové/Pardubický kraj – Tomáš Kuchtík, slovenský zástupce generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise, navštívil ve středu 3. června region soudržnosti Severovýchod. Kromě účasti na pardubickém zasedání Monitorovacího výboru si přál vidět několik projektů financovaných z ROP Severovýchod, aby se přesvědčil o čerpání dotací z Evropské unie. O této návštěvě bude následně informovat Evropskou komisi.

 

Evropské dotace pomohou zdravotně postiženým

horice_znak_CMYK_m_1_.jpg Hradec Králové/Hořice - Na handicapované osoby se sníženou schopností pohybu a orientace je zaměřen hořický projekt „Město bez bariér“. Jeho realizace podpořená dotacemi z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod se rozběhne počátkem letošního června,“ říká Lubomír Franc, místopředseda Regionální rady.   

 

Evropské dotace plynou na severovýchod Čech

SV___echy.jpg Hradec Králové - Možnost získat podporu z evropských fondů a uvést tak v život řadu projektů a investičních záměrů v regionu soudržnosti Severovýchod se tvůrcům projektů podstatně rozšířila na sklonku roku 2007. Tehdy byl schválen Regionální operační program Severovýchod, který na sebe navázal rozsáhlé výzvy k podávání projektů.

 

Dotace připadnou na rozvoj měst a regionálních silnic

23062008788.jpg Liberec / Výbor Regionální rady regionu soudržnosti  Severovýchod schválil v pátek 20. března dotace na desítky projektů zaměřených na rozvoj měst a silnic. O peníze z operačního programu NUTS II se podělily Královéhradecký, Pardubický a Liberecký kraj. Výbor dále aktualizoval plán letošních výzev, první z nich sledující rozvoj infrastruktury pro podnikání bude vyhlášena v pondělí 23. března. 

 
‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11   Následující   ››