Tiskové zprávy

Dění na severovýchodě Čech, které se týká úspěšného čerpání evropských dotací z ROP Severovýchod, mapují tiskové zprávy.

‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11

Danuta Hübner: „Budoucnost mají energetické projekty“

1 (10)_1.jpg Česká Třebová/Litomyšl - Evropská komisařka pro regionální politiku Danuta Hübner přijela včera odpoledne, tedy 5. března, na oficiální návštěvu NUTS II Severovýchod. Hovořilo se o regionální dopravě a cestovním ruchu, také o celosvětové krizi, která se nevyhnula ani severovýchodu Čech.

 

Eurokomisařka Danuta Hübner navštíví ve čtvrtek severovýchodní Čechy

1__7_.jpg Na jednodenní návštěvu regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod přicestuje ve čtvrtek 5. března evropská komisařka pro regionální politiku Danuta Hübner.

 

Školy získávají dotace na praktickou výuku

DSC_1094.JPG Počítačové učebny, praktické dílny, nové stroje a náčiní, potřebné k nácviku praktických dovedností v daném oboru, to všechno je pro střední školy a učiliště v Pardubickém, Královéhradeckém a Libereckém kraji dosažitelné, pokud zažádají o evropskou dotaci v rámci Regionálního operačního programu Severovýchod. Některé již uspěly, a tak se jejich projekty rozbíhají, některé už končí.    

 

Na rekonstrukci mostu v Libštátě dohlíželi i památkáři

Sn__mek_245.jpg Semilsko - Osm z jedenácti dopravních staveb Libereckého kraje, které dostaly finanční dotaci z Regionálního operačního programu Severovýchod v rámci prvního kola výzvy, je dokončeno. Patří k nim i kamenný klenbový most v Libštátě na Semilsku z roku 1822, lemovaný působivými sochami sv. Jana Nepomuckého a sv. Václava z konce 18. století.

 

Venkov podal rekordní počet projektů

DSC_0236.JPG Na rozvoj venkova byla zaměřena v pořadí desátá výzva vyhlášená v rámci Regionálního operačního programu Severovýchod od 5. listopadu 2008 do 30. ledna tohoto roku.

 

Krajská města dostala příslib evropských dotací

DSC_0516.JPG Pardubice –  Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod zasedal 23. ledna v Pardubicích. Schvalovaly se integrované plány rozvoje měst, došlo také na aktualizaci Příručky pro žadatele a příjemce i Prováděcího dokumentu. Předseda Regionální rady Radko Martínek byl pověřen vyhlášením jedenáctého kola výzvy, zaměřeného na dílčí projekty regionálních center.

 

Hejtmani „Severovýchodu“ v čele Regionální rady

Výsledky říjnových voleb přinesly změny ve všech krajských zastupitelstvech. A protože Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod, odpovědný Evropské komisi za svůj operační program, tvoří čtyřiadvacet krajských zastupitelů, došlo v listopadu k předání mandátů a nyní i k volbě nového předsednictva Výboru. Do čela Regionální rady se tak postavili tři hejtmané - pardubický Radko Martínek, Lubomír Franc z Hradce Králové a Stanislav Eichler z Liberce.

 

Projekty „Severovýchodu“ mají v Unii rezervováno 656 milionů eur

DSC_0304.JPG Na konferenci ROPfórum 2008, která proběhla 17. prosince v královéhradeckém Novém Adalbertinu, zhodnotili představitelé krajů i tvůrci projektů dosavadní čerpání evropských dotací, plynoucích do Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje prostřednictvím Regionálního operačního programu Severovýchod.

 

Do Hradce Králové zavítal zástupce Evropské komise

DSC_0038.JPG Hradec Králové - Tomáš Kuchtík, slovenský zástupce generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise, se v pondělí 20. října zúčastnil královéhradeckého zasedání Monitorovacího výboru Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severovýchod.

 

Výbor Regionální rady schválil další dotace pro desítky projektů

Ke svému jednání zasedl Výbor Regionální rady Severovýchod již pojedenácté. K nejsledovanějším bodům programu patřilo 22. září schvalování projektů, plánu výzev následujícího roku či vyhlášení další aktuální výzvy zaměřené na rozvoj venkova.

 
‹‹   Předchozí   6 7 8 9 10 11