Tiskové zprávy

Dění na severovýchodě Čech, které se týká úspěšného čerpání evropských dotací z ROP Severovýchod, mapují tiskové zprávy.

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10   Následující   ››

Martin Půta rezignoval na pozici předsedy Regionální rady Severovýchod. „Nechci, aby mé obvinění mělo negativní dopad na dotační program,“ prohlásil

DSC_0505.JPG Hradec Králové, Pardubice, Liberec – K poslednímu listopadu rezignoval Martin Půta na post předsedy Regionální rady Severovýchod. Tuto možnost avizoval již na posledním zasedání Výboru, kde členy informoval o svém obvinění ve spojitosti s projektem rekonstrukce kostela sv. Máří Magdaleny v Liberci, avšak považoval za nutné tento krok nejdříve projednat s místopředsedy Regionální rady. V tuto chvíli bude Regionální radu Severovýchod řídit až do vyřešení celé záležitosti její 1. místopředseda a hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. Ten tak převezme kompetence předsedy. 

 

Regionální rada s koncem ROP Severovýchod nezmizí. Pomůže s nástupnickým IROPem. Ten chce rozvíjet region ještě víc

Publikace od ROPu k IROPu Hradec Králové, Liberec, Pardubice – Zapracovat připomínky Evropské komise a obhájit roli Regionálních rad v novém Integrovaném regionálním operačním programu (IROP), teď zaměstnává ministerstvo pro místní rozvoj a potažmo i odborníky Úřadu Regionální rady Severovýchod. Vypořádání připomínek k Programovému dokumentu IROP, jež bude nástupcem nejen ROP Severovýchod ale i ostatních ROPů a Integrovaného operačního programu (IOP), by mělo být hotové do konce roku. Přestože ROP Severovýchod pomalu spěje do finále, Regionální rady nezaniknou a naopak se stanou zprostředkovateli evropských peněz i v nastávajícím období. 

 

Výroční konference ROPFÓRUM 2014 zavedla hosty na cestu od ROPu k IROPu

ROPFÓRUM 2014 Hradec Králové – Již od roku 2007 rozděluje evropské peníze v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji. Regionální rada Severovýchod tak prostřednictvím ROP Severovýchod mění pomyslnou tvář regionů. Kde všude už evropské peníze pomohly a co bude s ROPem v dalším programovém období, bylo hlavním tématem letošního ročníku výroční akce ROPFÓRUM 2014. Do hradecké filharmonie zamířilo na tři sta hostů z řad starostů měst a obcí, představitel krajů, ale i potenciálních či již úspěšných žadatelů o dotace anebo běžných obyvatel.

 

Informace o obvinění Martina Půty souvisejícím s rekonstrukcí kostela sv. Máří Magdaleny zazněly také na Výboru Regionální rady

DSC_0505.JPG Hradec Králové, Pardubice, Liberec – Vysvětlení a jasný postoj k obvinění ve spojitosti s projektem rekonstrukce kostela sv. Máří Magdaleny v Liberci zazněly dnes 21. listopadu na zasedání Výboru Regionální rady Severovýchod z úst předsedy Regionální rady a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty. Ten členy informoval o celé situaci. 

 

Poslední miliony z ROP Severovýchod zamíří na zlepšení stavu silnic

Videokonferenční zasedání Výboru Regionální rady Severový... Hradec Králové, Pardubice, Liberec – Již po 50. se sešli členové Výboru Regionální rady Severovýchod. Na svém jubilejním zasedání, které se uskutečnilo v pátek 21. listopadu, odsouhlasili další projekty, které doposud neměly možnost využití evropských prostředků jistou. Více než 83 milionů korun tak poputuje na zlepšení silniční sítě a na modernizaci zdravotnických zařízení. Mnohem rozsáhlejší a náročnější však budou projekty v oblasti dopravní infrastruktury, které nyní mohou kraje předkládat v rámci 41. kola poslední výzvy. Podle předpokladu by mohly být předloženy plány na rekonstrukce a modernizace komunikací za bezmála 500 milionů korun. Kraje mají čas do konce listopadu.     

 

Na rekonstrukci kostela sv. Máří Magdaleny dotace nezamíří. Projekt, který byl od počátku rizikový, nesplnil podmínky smlouvy

DSC_0862.JPG Hradec Králové, Liberec – Projekt rekonstrukce kostela sv. Máří Magdaleny v Liberci nezíská z Regionálního operačního programu Severovýchod žádnou dotaci. Taková je současná situace v projektu, v jehož souvislosti byl nyní obviněn z přijetí úplatku a zneužití pravomoci veřejné osoby hejtman Libereckého kraje a předseda Regionální rady Severovýchod Martin Půta. Ten obvinění zásadně odmítá.

 

Certifikací výdajů už prošlo více než 13 miliard korun z ROP Severovýchod

is_1_.jpg Hradec Králové, Liberec, Pardubice – Už více než 13 miliard korun, které byly proplaceny příjemcům dotací z ROP Severovýchod, posvětila Evropská komise. Regionální operační program tak prošel již osmi vlnami certifikace, během níž Evropská komise potvrdí již profinancované výdaje a proplatí je ministerstvu financí. Dokončena je i devátá vlna a jubilejní desátá certifikace je nyní v běhu.

 

Lanovka na Sněžku se pyšní titulem Stavba roku 2014. Zařadila se po bok dalších oceněných staveb dotovaných z ROP Severovýchod

Hradec Králové, Liberec – Patnáctka finalistů se ucházela o titul v letošním ročníku soutěže Stavba roku 2014. Mezi nimi byly i tři projekty, které mohly vzniknout díky evropským penězům z ROP Severovýchod. Prestižní ocenění chtěly získat lanová dráha na Sněžku, které prošla kompletní rekonstrukcí, Hotel Rajská zahrada v Novém městě nad Metují a také liberecké lázně, které se proměnily v Oblastní libereckou galerii. Na pomyslný nejvyšší stupínek se nakonec mezi pětici oceněných vyšplhala lanovka na Sněžku. 

 

Stovky milionů korun z ROP Severovýchod pomohou vylepšit silnice a modernizovat zdravotnická zařízení

Zasedání Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Sever... Hradec Králové, Pardubice, Liberec – Další stovky milionů korun z Regionálního operačního programu Severovýchod poputují na zlepšení životních podmínek v Královéhradeckém, Pardubickém i Libereckém kraji. Výbor Regionální rady Severovýchod na svém zasedání 19. září schválil k podpoře nebo k dofinancování další dvě desítky projektů, které si mezi sebe rozdělí více než 414 milionů korun. Peníze z evropských fondů tak poputují do zlepšení silniční sítě, na modernizaci zdravotnických zařízení anebo také na projekty, které jsou součástí integrovaných plánů rozvoje měst.  

 

Trestní oznámení spojené s projektem revitalizace libereckých lázní policie odložila. Úřad Regionální rady postupoval při kontrole správně

Liberec – Trestní oznámení, které v květnu podalo Krajské protikorupční pracoviště, o. p. s. v Liberci (KPKP) na Úřad Regionální rady Severovýchod, statutární město Liberec a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, ve spojitosti s projektem revitalizace libereckých lázní, policie odložila. Z výsledků vyšetřování vyplynulo, že nebyl spáchán žádný trestný čin, jak KPKP naznačovalo.  

 

Studenti se vrátí do nových dílen a laboratoří. Lepší podmínky pro praxi zajistily školám evropské peníze z ROP Severovýchod

Gymn__zium_J._K._Tyla_v_HK.jpg Hradec Králové, Pardubice, Liberec – Nové vybavení laboratoří a dílen, rekonstruované učebny anebo modernizovaná či úplně nová hřiště. Základní a střední školy vypadají díky evropským penězům zase o něco lépe. Po prázdninách budou moci novinky vyzkoušet na vlastní kůži sami školáci. Za uplynulých sedm let přispělo na rozvoj školství v Královéhradeckém, Pardubickém i Libereckém kraji téměř 820 milionů korun z Regionálního operačního programu Severovýchod. 

 

Výmoly a záplaty mizí. Během léta dostanou díky dotacím z ROP Severovýchod nový povrch další krajské silnice

IMG_0030.JPG Hradec Králové, Pardubice, Liberec – Více než pět miliard korun z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Severovýchod už přispělo v uplynulých sedmi letech ke zlepšení provozu na silnicích druhé a třetí třídy. Ty patří k těm, které jsou většinou v tom nejhorším stavu. Výmoly a někdy jen narychlo „zalátané“ díry se pomalu stávají minulostí. V Královéhradeckém, Libereckém a Pardubickém kraji už bylo rekonstruováno či modernizováno díky dotacím z ROP Severovýchod více než 220 kilometrů silnic. Další dostávají novou podobu v letních měsících. 

 

O titul Stavba roku 2014 bojují i projekty, které vznikly díky dotacím z ROP Severovýchod - Lanovka na Sněžku anebo Oblastní liberecká galerie

Hradec králové, Pardubice, Liberec – Téměř šest desítek tuzemských projektů se přihlásilo do letošního 22. ročníku soutěže Stavba roku 2014. Jen 28 jich mohlo proklouznout do druhého kola. Mezi nimi jsou i ty, k jejichž realizaci přispěla dotace z ROP Severovýchod. Porotce soutěže z řad odborníků architektů oslovily zrekonstruovaná lanová dráha na Sněžku, zcela nová podoba a využití libereckých lázní, které se změnily v Oblastní galerii anebo také Hotel Rajská zahrada v Novém Městě nad Metují. Ve všech těchto případech pomohly i evropské miliony.

 

Peníze opět proudí k příjemcům v Libereckém kraji. Ministerstvo pro místní rozvoj i Evropská komise se shodly, že systém ROP Severovýchod funguje správně

2.JPG Liberecký kraj – Za správná a dostatečná označily Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Evropská komise opatření, která nastavil Úřad Regionální rady Severovýchod v souvislosti s policejním prošetřováním dvou projektů v Libereckém kraji. Mohou tak být opět propláceny žádosti o platbu u příjemců dotací z ROP Severovýchod v Libereckém kraji.

 

Dotace zamíří na rekonstrukce silnic a také do zdravotnictví či sociální sféry. Tady pomůže až 632 milionů korun

Zasedání Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Sever... Hradec Králové, Pardubice, Liberec – Stovky milionů korun z Regionálního operačního programu Severovýchod pomohou k rozvoji zdravotnictví a sociální sféry. Výbor Regionální rady na svém zasedání 26. června schválil projekty z 39. kola výzvy, přičemž 17 z nich se nyní dočká dotace téměř 632 milionů korun. Zbylých šest projektů je nyní vedeno ve zvláštním režimu a žadatelé musejí vyčkat, až se další prostředky uvolní. Stejně tak se podpory dočkají i další projekty z oblasti dopravy.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 10   Následující   ››