Tiskové zprávy

Dění na severovýchodě Čech, které se týká úspěšného čerpání evropských dotací z ROP Severovýchod, mapují tiskové zprávy.

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9   Následující   ››

ROP Severovýchod spěje do finále. Miliardy putovaly do zlepšení dopravní infrastruktury anebo na rozvoj měst a obcí

Hradec Králové, Liberec, Pardubice – Památky v novém hávu, lepší vybavení škol, zrekonstruované mosty, silnice anebo sportoviště s moderní tváří. Kde všude v Královéhradeckém, Libereckém či Pardubickém kraji pomohly peníze z Evropské unie? Přesvědčit se o tom můžete na putovní výstavě plakátů, těch nejzajímavějších projektů financovaných z Regionálního operačního programu Severovýchod. Jeho prostřednictvím směřovaly peníze už na stovky projektů. Proplaceno bylo téměř 14 miliard korun. Výstava je od června k vidění v Knihovně města Hradce Králové ve Vertexu. I tato kdysi továrna na skelná vlákna prošla náročnou proměnou, za níž stály také peníze z ROP Severovýchod. Na rekonstrukci podle návrhu architekta Davida Vávry putovala dotace bezmála 130 milionů. 

 

Úřad Regionální rady: Kontrolu projektu revitalizace libereckých lázní jsme nezanedbali

Hradec Králové, Liberec – Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod zásadně odmítá stanovisko Krajského protikorupčního pracoviště, o. p. s. v Liberci (KPKP), že by jen nečinně přihlížel a nereflektoval zásadní záležitosti spojené s projektem Revitalizace městských lázní na galerijní objekt.

 

Projekty podpořené dotacemi z ROP Severovýchod zabodovaly. Sýpka v Rokytnici v Orlických horách i Oblastní liberecká galerie zaujaly porotce prestižních národních soutěží

Čestné uznání v soutěži Gloria musaealis 2013 Hradec Králové, Liberec – Když se pomalu rozpadající sýpka v horském městě pozvolna měnila na muzejní prostory, nikoho tehdy nenapadlo, že by mohla dosáhnout na ocenění z řad odborníků v oblasti muzeí a galerií. Ve čtvrtek 15. května se malý sen stal skutečností. Sýpka – Muzeum Orlických hor v Rokytnici v Orlických horách, které vzniklo také díky více než 31 milionové dotaci z Regionálního operačního programu Severovýchod, získalo zvláštní ocenění v soutěži Gloria musaealis 2013. Po Oblastní liberecké galerii, která nedávno získala hlavní cenu architektů Grand Prix architektů - Národní cenu za architekturu, je Sýpka dalším oceněným projektem, který byl podpořený z dotací ROP Severovýchod.

 

Další projekty získaly dotace z ROP Severovýchod. Na rozvoj měst i podporu cestovního ruchu může směřovat bezmála 91 milionů

Výbor Regionální rady 2. 5. 2014 Hradec Králové, Pardubice, Liberec – Až 91 milionů korun   z Regionálního operačního programu Severovýchod může směřovat na podporu čtrnácti   projektů, které uspěly v rámci 27., 37. a 38. kola vyhlášených výzev. Členové   Výboru Regionální rady o tom rozhodli na pátečním zasedání 2. května.

 

Systém je nastaven správně. Učiněná opatření, která zamezila neoprávněnému proplacení dotace, to jednoznačně prokazují

DSC_0505.JPG Liberec – Ovlivnění systému hodnocení a administrace projektů předkládaných v rámci programu ROP Severovýchod není podle Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod možné. Zároveň se prokázalo, že v minulosti učiněná opatření, která zamezila neoprávněnému proplacení dotace, jsou účinná a systém je nastaven správně. To je jednoznačná reakce na otázky, které se vynořily v souvislosti s policejním vyšetřováním. To se týká dvou projektů předložených na liberecké pobočce. Ani u jednoho z nich nebyly doposud proplaceny žádné finanční prostředky.

 

Dva pracovníci liberecké pobočky Úřadu Regionální rady byli obviněni

EU.jpg Liberec – Podle aktuálních informací, které získal Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod, dva pracovníci liberecké pobočky Úřadu, kteří v úterý 1. dubna 2014 podávali na Policii ČR vysvětlení ve spojitosti se dvěma projekty, byli obviněni.

 

Chod liberecké pobočky byl omezen na jediný den. Policisté zjišťovali informace o dvou projektech

EU.jpg Liberec – Libereckou pobočku Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod navštívila v úterý 1. dubna 2014 Policie ČR. Policisté ověřovali informace související se dvěma projekty, které byly na tomto pracovišti podány.

 

Více než 900 milionů korun pro silnice v severovýchodních Čechách

Kopie___Borohr__dek_II317_003.jpg Pardubice – Výbor Regionální rady Severovýchod rozděloval na svém pondělním zasedání prostředky z evropských fondů. Přes 900 milionů korun půjde z ROP Severovýchod na rekonstrukce silnic a 66,5 milionů na podporu školství.

 

Změny v termínech projektů: Tyršovy sady, zámek v Pardubicích i liberecká Střelnice

NUTS II Severovýchod – Především o posunu termínů realizace projektů jednali 31. ledna členové Výboru Regionální rady Severovýchod. V rámci ROP Severovýchod schválili převedení 250 milionů korun na rozvoj a modernizaci silnic druhé a třetí třídy. Hlasovalo se prostřednictvím videokamer v Liberci, Hradci Králové a Pardubicích. 

 

Hradec Králové, Pardubice a Liberec získaly na své projekty 270 milionů

DSC_0382___Kopie.JPG Liberec – Výbor Regionální rady Severovýchod zasedl letos naposledy, a to 18. prosince v Liberci. Podpořil osm projektů realizovaných v Hradci Králové, Pardubicích a v Liberci a rozdělil 270 milionů korun.

 

Čtyři liberecké a dva pardubické projekty získaly 135 milionů korun

is_1_.jpg Hradec Králové/Pardubice/Liberec – Bezmála 135 milionů korun je v Regionálním operačním programu Severovýchod rezervováno pro šest projektů – dva pardubické a čtyři z Liberce. Jejich evropské spolufinancování schválili 19. listopadu členové Výboru Regionální rady. Hlasovali prostřednictvím videokamer, mimo jiné také o vyhlášení zdravotnické výzvy na počátku příštího roku.

 

ROP Severovýchod do konce roku proplatí 11,5 miliard korun z Unie

EU.jpg Hradec Králové - O proplacení 3,6 miliard korun požádala 11. října Regionální rada Severovýchod Evropskou komisi prostřednictvím ministerstva financí. „Ministerstvo potvrdilo, že jsme tyto prostředky vydali příjemcům dotace oprávněně,“ řekl Zdeněk Vašák, ředitel Úřadu Regionální rady Severovýchod. Regionální rada tak včas splnila podmínky Evropské komise.    

 

Na školy, silnice a marketingové projekty v cestovním ruchu je v ROP Severovýchod k dispozici 445 milionů korun

Hradec Králové/Pardubice/Liberec – Školskou, silniční a výzvu na předkládání projektů zaměřených na marketingové aktivity v cestovním ruchu vyhlásil Výbor Regionální rady Severovýchod 27. září. Členové Výboru podpořili také dva liberecké projekty a od 1. října jmenovali Zdeňka Vašáka ředitelem Úřadu Regionální rady Severovýchod. Hlasovali ve svých krajských městech prostřednictvím videokamer.

 

Dobrá zpráva: Severovýchod opět čerpá evropské dotace

EU.jpg Evropská unie znovu spolufinancuje projekty dotované z ROP Severovýchod. Region může ze strukturálních fondů dočerpat šest miliard korun.

 

ROP Severovýchod může dočerpat šest miliard korun z unijní pokladny

Pardubice – Evropská komise začne od 26. srpna opět spolufinancovat projekty dotované z Regionálního operačního programu Severovýchod. Poté, co se z rezervy národních veřejných zdrojů uhradí 240 milionů korun. Šest miliard korun vyčleněných v Unii pro Severovýchod tak bude opět k dispozici.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9   Následující   ››