Tiskové zprávy

Dění na severovýchodě Čech, které se týká úspěšného čerpání evropských dotací z ROP Severovýchod, mapují tiskové zprávy.

‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Následující   ››

Více než jeden a půl miliardy korun z ROP Severovýchod podpoří školy, nemocnice, města a silniční projekty

Hradec Králové – Stovky milionů korun z Evropské unie rozdělil 27. června na svém královéhradeckém zasedání Výbor Regionální rady Severovýchod. Podpoří silniční, zdravotnické, školské a městské projekty v regionu.

 

Monitorovací výbor: diskuse o kontrolách, auditu a akčním plánu EK

Hlinsko – O čerpání dotací z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod diskutovali 11. června v Multifunkčním centru v Hlinsku členové Monitorovacího výboru, tedy zástupci měst a krajů, neziskových organizací, ministerstev a dalších institucí.  

 

Trutnovské UFFO je nejlepším investičním záměrem loňského roku

Hradec Králové - Trutnovské společenské centrum UFFO dotované více než 190 miliony  z Regionálního operačního programu Severovýchod získalo další cenu. Stavba  prosklené krychle byla 24. dubna na mezinárodním stavebním veletrhu v Brně  vyhlášena v celostátní soutěži TOP INVEST 2011 jedním ze čtyř nejlepších  investičních záměrů loňského roku. Multifunkční centrum v Hlinsku spolufinancované  z ROP Severovýchod více než 63 miliony korun získalo čestné uznání.

 

Podporu dostaly tři městské projekty, do června jsou vyhlášeny dvě výzvy

Gymn__zium_J._K._Tyla_v_HK.jpg Liberec – Více než 109 milionů korun půjde z ROP Severovýchod na volnočasové centrum v Liberci, revitalizaci hřišť u dvou tamějších základních škol a také na stavební úpravy Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové. Kromě toho rozhodli členové Výboru Regionální rady Severovýchod 30. března v Liberci o vyhlášení dvou výzev.

 

Unie zmrazila České republice dotace. Příjemci v severovýchodních Čechách to ale nepocítí

is_1_.jpg Hradec Králové - Česká republika nemůže od 14. března čerpat unijní prostředky. V severovýchodních Čechách ale pokračuje čerpání dotací z ROP Severovýchod bez přerušení.

 

Zachovat regionální operační programy se České republice vyplatí, vzkázali vládě zástupci krajů, měst, obcí i Hospodářské komory

EU.jpg Hradec Králové – Zachovat i po roce 2013 regionální operační programy (ROP), z nichž plynou do regionů miliardové dotace z Evropské unie, chtějí zástupci krajů, měst i obcí. Zaznělo to 2. března na pražské tiskové konferenci, jíž se kromě Michala Haška a Radko Martínka, čelních představitelů Asociace krajů ČR, účastnil také ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský.  O počtu operačních programů v dalším programovacím období Evropské unie má Nečasův kabinet rozhodnout v dubnu.    

 

Evropské miliony podpoří zdravotnická a školská zařízení

Hradec Králové - Pětadvacet projektů zaměřených na rozvoj zdravotnických a školských zařízení v severovýchodních Čechách předložili žadatelé o dotace z ROP Severovýchod ve výzvě, která skončila 31. ledna. Rozdělovat se bude 464 milionů korun rezervovaných v Evropském fondu pro regionální rozvoj. 

 

Evropské spolufinancování projektu na pardubickém letišti obnoveno

Hradec Králové – Po dvou měsících obnoví Úřad Regionální rady NUTS II Severovýchod spolufinancování projektu, který se díky dotaci z ROP Severovýchod realizuje na pardubickém letišti. Expert posoudil veřejnou zakázku na dodavatele stavby. Jeho resumé: cena je v místě a čase obvyklá. Spolufinancování tedy může pokračovat.

 

Předkládejte silniční projekty a získejte dotace z ROP Severovýchod

silnice - VRR Severovýchodní Čechy – Dopravní projekty a další, které podpoří spolupráci podniků se středními školami a učilišti, začnou v první polovině roku předkládat žadatelé o dotaci z Regionálního operačního programu Severovýchod. Výbor Regionální rady 20. ledna na svém zasedání aktualizoval plán výzev a vyhlásil první letošní výzvu zaměřenou na rozvoj dopravní infrastruktury v severovýchodních Čechách.

 

Do rozpočtu ROP Severovýchod přibylo 14,8 milionů EUR

2.JPG Hradec Králové – Evropská komise schválila navýšení prostředků pro ROP Severovýchod o 14,8 milionů EUR.

 

Tiskové prohlášení: Regionální rada vybrala projekt Lázní Bohdaneč transparentním způsobem

567_26_1.jpg Úřad Regionální rady NUTS II Severovýchod, který administruje dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod (ROP SV), se kategoricky ohrazuje proti článku s titulkem „Hejtman Martínek kšeftoval s dotací za volitelné místo, zní z nahrávky“, jenž byl uveřejněn v sobotu 7. ledna v deníku MF DNES. Není pravdou, že schválení projektu „Rozvoj infrastruktury města Lázně Bohdaneč – Ráj“ bylo ovlivněno jakýmikoli zákulisními dohodami. Hodnocení a schvalování projektů se řídí podrobnými metodikami a probíhá v několika na sobě nezávislých stupních.

 

ROP Severovýchod: Loni jsme proplatili 1,8 miliard korun z Unie

is_1_.jpg Hradec Králové – Regionální operační program Severovýchod přináší už šestým rokem regionu na severovýchodě Čech unijní dotace. Jaká je stávající bilance proplacených prostředků a realizovaných projektů?     

 

ROP Severovýchod: u nových veřejných zakázek je losování zakázáno

Hradec Králové – Na posledním letošním zasedání Výboru Regionální rady NUTS II Severovýchod se 16. prosince v Hradci Králové schvaloval plán výzev na příští rok. Výbor také zakázal losování v užším řízení. 

 

J. Engwegen: Severovýchod má nejlepší operační program v ČR

Jack Engwegen - zástupce Evropské komise Jablonec nad Nisou – Členové Monitorovacího výboru zřízeného při Regionálním operačním programu NUTS II Severovýchod se setkali 30. listopadu v jabloneckém Hotelu Břízky. Jednání se zúčastnili také zástupci Evropské komise Jack Engwegen a Alice Sova, která z Jablonce nad Nisou pochází.

 

Tiskové prohlášení: U šesti projektů dotovaných z ROP Severovýchod se přezkoumává cena vysoutěžená ve veřejných zakázkách

EU.jpg Na základě upozornění Policie ČR, které se vztahuje k pochybným losováním u veřejných zakázek tří projektů dotovaných z ROP Severovýchod (Sportovně relaxační hotel Davídek, Keltská vesnice Archeoparku Nasavrky, Rozšíření kapacit a zkvalitnění služeb Hotelu Bohemia Chrudim) začala Regionální rada prověřovat dalších šest projektů.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Následující   ››