Tiskové zprávy

Dění na severovýchodě Čech, které se týká úspěšného čerpání evropských dotací z ROP Severovýchod, mapují tiskové zprávy.

‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Následující   ››

Řídicí výbor regionů: O svém rozvoji by měly i po roce 2014 rozhodovat regiony

Pardubice – O aktuálních návrzích nařízení Evropské komise, modelu konkurenceschopnosti krajů a s tím související přípravě regionů na další programovací období Evropské unie hovořili zástupci krajů, Svazu měst a obcí, Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky a Asociace nestátních neziskových organizací 22. listopadu v Pardubicích.

 

Veřejné zakázky jsou celorepublikovým tématem

Pardubice/Hradec Králové/Liberec - Představitelé Výboru Regionální rady NUTS II Severovýchod se 10. listopadu opět setkali prostřednictvím videokamer. Shodli se na tom, že veřejné zakázky jsou celorepublikovým tématem všech operačních programů.

 

Evropská komise podporuje regiony i jejich operační programy

Brusel – Čeští i slovenští hejtmani vyrazili poprvé v novodobé historii obou států do Bruselu, aby 10. a 11. října společně jednali o budoucnosti regionů v novém programovacím období.

 

Na ROPFÓRU 2011 se hovořilo zejména o budoucnosti regionů

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zaplnilo ve čtvrtek 6. října více než dvě stě představitelů Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, úspěšných žadatelů o dotace, starostů obcí a měst a zástupců dalších institucí, kteří se podílejí na čerpání dotací z tohoto programu. Na výroční konferenci ROPFÓRUM 2011 spojené s večerním divadelním představením se setkali právě v den, kdy Evropská komise zveřejnila návrhy finanční pomoci unijním státům v letech 2014 až 2020.

 

Stavbou roku 2011 jsou i dva projekty ROP Severovýchod

Společenské centrum Trutnovska NUTS II Severovýchod – Společenské centrum Trutnovska pro kulturu a volný čas a krytý plavecký bazén v Litomyšli získaly titul STAVBA ROKU 2011. Obě díla vznikla za významné podpory Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod (ROP SV).

 

Další šance na evropské dotace pro severovýchod Čech

Zasedání poprvé po nemoci řídil pardubický hejtman Radko ... Výbor Regionální rady regionu soudržnosti NUTS II Severovýchod (ROP SV) odsouhlasil na pátečním zasedání v sále zastupitelstva Pardubického kraje nový plán výzev, který otevírá cestu k dalším financím z Evropské unie.

 

ROP Severovýchod: Proplatili jsme už polovinu evropských dotací

NUTS II Severovýchod -  Už polovina unijních prostředků z ROP Severovýchod, tedy 328 milionů EUR, byla proplacena příjemcům dotací v severovýchodních Čechách.  „Hranici jsme překročili včera,“ řekl ředitel Úřadu Regionální rady Zdeněk Semorád.

 

Dalších 130 milionů korun míří do severovýchodních Čech

DSC_0666.JPG NUTS II Severovýchod – Zástupci Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého kraje se 20. června setkali prostřednictvím videokamer na Výboru Regionální rady NUTS II Severovýchod. Pro královéhradeckou filharmonii, liberecké sportoviště a čtyři projekty z oblasti cestovního ruchu schválili bezmála 130 milionů korun z Evropské unie. Krajským městům stanovili podmínky čerpání dotací, které plynou do regionu prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

 

Další stovky milionů z Unie pro severovýchodní Čechy

DSC_0493.JPG Rychnov nad Kněžnou – Při kurzu 24,50 korun/EUR získá Regionální operační program NUTS II Severovýchod téměř 380 milionů korun do svého rozpočtu. Měly by plynout na rozvoj dopravní infrastruktury a regionálního školství. Také o tom se 6. června hovořilo v Rychnově nad Kněžnou na Monitorovacím výboru. Za Evropskou komisi se zasedání zúčastnila Alice Sova (na snímku vlevo) a Jack Engwegen (uprostřed).

 

Terminál v České Třebové patří k nejlepším investicím loňského roku

DSC_0647.JPG Hradec Králové – Českotřebovský dopravní terminál podpořený více než 146 miliony korun z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod byl vyhlášen jednou ze tří nejlepších investičních akcí loňského roku v České republice.

 

Více než 675 milionů schváleno na projekty realizované v krajských metropolích

DSC_0015.JPG Liberec – Pro pět projektů rozvíjejících krajská města Hradec Králové, Pardubice a Liberec schválil 25. března na svém libereckém zasedání Výbor Regionální rady NUTS II Severovýchod více než 675 milionů korun z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

 

„V polovině roku 2014 prostředky vyčerpáme,“ shodli se představitelé krajských měst

zleva_Z._Fink_a_J._Frydrych.JPG Pardubice – O čerpání prostředků z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod určených na rozvoj Hradce Králové, Pardubic a Liberce hovořil s královéhradeckým primátorem Zdeňkem Finkem, pardubickým náměstkem primátorky Jiřím Rozinkem a libereckým primátorem Janem Korytářem 2. března v Pardubicích předseda Regionální rady Radko Martínek.

 

Kraje chtějí zvýšit svou konkurenceschopnost

_MES8883.jpg Praha – Připravovaný model konkurenceschopnosti regionů, který od roku 2014, tedy v dalším programovacím období Evropské unie, hodlají kraje použít ke snížení rozdílů mezi vysoce, středně a méně rozvinutými regiony v České republice, představili novinářům 1. března v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR Radko Martínek a Michal Hašek, hejtmani a představitelé Asociace krajů ČR.

 

V Bruselu diskutovali zástupci členských zemí Unie o dotacích po roce 2013

images.jpg NUTS II Severovýchod – Páté kohezní fórum se na přelomu ledna a února konalo v Bruselu. Diskuse se zúčastnilo více než osm set zástupců členských států Evropské unie, včetně českých.

 

Pro třiadvacet školských projektů schváleno 157 milionů korun z Unie

DSC_1646.JPG Členové Výboru Regionální rady NUTS II Severovýchod se 21. ledna opět setkali prostřednictvím videokamer umístěných v jednacích místnostech krajských úřadů v Hradci Králové, Liberci a Pardubicích. Schvalovaly se školské projekty, hovořilo se o úspěšném jednání krajů s vládou ohledně státních dotací regionálních projektů.

 
‹‹   Předchozí   2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   Následující   ››