Tiskové zprávy

Dění na severovýchodě Čech, které se týká úspěšného čerpání evropských dotací z ROP Severovýchod, mapují tiskové zprávy.

‹‹   Předchozí   4 5 6 7 8 9 10 11   Následující   ››

Pátá miliarda z ROP Severovýchod proplacena

DSC_0288_1.JPG NUTS II Severovýchod - Hranice páté proplacené miliardy z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod byla překonána právě tento týden. Částku vyčerpali příjemci dotací z více než sedmnáctimiliardového rozpočtu vyčleněného pro severovýchodní Čechy v Evropském fondu pro regionální rozvoj.

 

Vláda ČR rozhodla nepokračovat v kofinancování projektů ROP

Martínek - otázka pro_1.JPG NUTS II Severovýchod - Rádi bychom upozornili, že dle našich informací Vláda ČR na svém středečním zasedání regionálním radám v rámci úsporných opatření škrtla od roku 2011 doposud poskytovaný 7,5 procentní podíl státního rozpočtu na kofinancování projektů z regionálních operačních programů.

 

Zástupci Evropské komise jednali o budoucnosti evropských fondů v České republice

Jack_Engwegen_a_hejtman_Mart__nek__2_.jpg Brno - Jednání zástupců Evropské komise, ministerstev, krajů a regionálních rad o budoucnosti kohezní politiky, tedy o tom, v jaké podobě, podle jakých pravidel, na jaké priority a v jakých objemech bude možné v příštím programovém období počítat s fondy EU, se uskutečnilo v Brně na konci minulého týdne.

 

Kraje začaly vyjednávat podmínky pro čerpání dotací z Unie po roce 2013

_MES2262.JPG Pardubice - O čerpání finanční podpory z evropských zdrojů po roce 2013, kdy končí současné programovací období, jednal ve čtvrtek Řídicí výbor regionů. Na ustavujícím jednání  v pardubickém Hotelu Euro stanovili odborníci z krajů podmínky, které chtějí v Bruselu vyjednat pro české regiony. Uvedl to hejtman Pardubického kraje Radko Martínek, hlavní vyjednávač za Asociaci krajů ČR.

 

Výbor schválil dotace na obnovu železničních vozů v regionu

NUTS.JPG Liberec – Výbor Regionální rady NUTS II Severovýchod zasedal 21. června na Krajském úřadě Libereckého kraje. Schvaloval projekty ze 16. kola řízené výzvy zaměřené na obnovu vozidel regionální železniční dopravy. Aktualizoval také plán výzev , vybral pilotní projekty v rámci projektu PAAK a seznámil se s výsledky loňského hospodaření Regionální rady.

 

Regionální rada chce získat na projekty další miliardu korun

DSC_0359.JPG Lázně Bělohrad/Chvaletice/Heřmanův Městec – Jack Engwegen a Tomáš Kuchtík, zástupci Evropské komise, navštívili 7. června severovýchodní Čechy. Zúčastnili se desátého zasedání Monitorovacího výboru zřízeného při Regionálním operačním programu NUTS II Severovýchod (dále ROP Severovýchod). Spolu s předsedou Regionální rady Radko Martínkem a ředitelem Úřadu Regionální rady Zdeňkem Semorádem si poté prohlédli několik projektů, na jejichž financování se významně podílela Evropská unie.  

 

Regionální rada NUTS II Severovýchod loni dobře hospodařila

DSC_0185.JPG NUTS II Severovýchod – Pozitivní výsledky loňského hospodaření Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod potvrdila koncem května kontrolní komise z ministerstva financí.  

 

Otevřením Safari Kempu skončila jarní část ROPfóra 2010

DSC_9637.jpg Dvůr Králové nad Labem – Výstavu realizovaných projektů v Královéhradeckém kraji a ojedinělý Safari Kemp, projekt ZOO Dvůr Králové spolufinancovaný Evropskou unií, otevřel v úterý 25. května královéhradecký hejtman Lubomír Franc. Skončila tak jarní část ROPfóra 2010, informační akce Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod.

 

ROPfórum 2010: Liberecký hejtman Eichler si prohlédl realizované projekty a podpořil svým podpisem rekonstrukci další silnice

__4.jpg Chrastava – ROPfórum 2010, informační akci Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod, zahájil v Libereckém kraji 28. dubna v 17 hodin hejtman Stanislav Eichler. Kromě otevření plakátové výstavy realizovaných projektů se hovořilo o čerpání dotací z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

 

ROPfórum 2010 začalo v Pardubickém kraji

__11.jpg NUTS II Severovýchod – O tom, jak se v Pardubickém kraji daří čerpat unijní prostředky z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, se ve středu 14. dubna přesvědčili novináři, zástupci měst, Regionální rady i kraje. Den s ROPem v Pardubickém kraji, který v rámci ROPfóra 2010 zorganizovala Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod, začal v Chrudimi, pokračoval ve Vysokém Mýtě a skončil v Poličce.  

 

Čtvrtá miliarda z ROP Severovýchod vyplacena

DSC_0527.JPG NUTS II Severovýchod – Už čtvrtá miliarda byla dnes, tedy 8. dubna, vyplacena příjemcům dotací z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod (dále ROP Severovýchod). Prostředky z tohoto programu čerpají od roku 2007 do roku 2013 příjemci z Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého kraje.

 

Projekt Svobody nad Úpou spolufinancovaný z ROP Severovýchod patří k nejlepším investičním záměrům loňského roku

n__dra____.jpg Hradec Králové – Autobusové nádraží ve Svobodě nad Úpou, spolufinancované bezmála 31,7 miliony korun z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, se stalo jedním ze dvou vítězů TOP INVESTU, soutěže o nejlepší investiční záměr loňského roku.

 

Krajské metropole dostaly podporu z ROP Severovýchod

VRR.JPG Pardubice – Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod zasedal v pátek 19. března v budově Krajského úřadu v Pardubicích. Kromě jiného schválil dotace na projekty, které budou realizovány v krajských městech  „Severovýchodu“, tedy v Liberci, Pardubicích nebo v Hradci Králové. Členové Výboru také rozhodli o vyhlášení čtyř kol výzev na předkládání žádostí o dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

 

Přelouč navštíví ministr Vondruška

Sn__mek_023.jpg Hradec Králové – Do východočeské Přelouče zavítá v pondělí 22. března ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

 

Letos půjde do regionů v ČR téměř 29 miliard z Unie

spolecn___foto_AMP_0061.JPG Brno - Čerpání dotací z Evropské unie, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj, je pro regionální operační programy v České republice zajištěno i v letošním roce. Svým podpisem to 14. ledna na brněnském veletrhu Regiontour stvrdil ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška se zástupci regionálních rad.

 
‹‹   Předchozí   4 5 6 7 8 9 10 11   Následující   ››