Mosty v Železném Brodě a Návarově dostanou nový kabát. S rekonstrukcí se začne v pátek třináctého

Most_pres_Jizeru___elezn___Brod_web.jpg Železný Brod – Most přes řeku Jizeru v Železném Brodě, který se nachází na jedné z nejvytíženějších komunikací v jabloneckém okrese, se dočká kýžené rekonstrukce. S pomocí dotace více než 34 milionů korun z ROP Severovýchod dozná podstatných změn. Stejně tak díky těmto penězům Liberecký kraj zrekonstruuje i další most v Návarově.

Stavební práce si vyžádají kompletní uzavírku obou mostů. Ta začne platit v pátek 13. března a trvat by měla do konce října. Obě stavby už byly v havarijním stavu. Proto se kraj rozhodl požádat o dotaci, z níž rekonstrukce pokryje. Navíc druhý z mostů, v Návarově, byl jen provizorní stavbou, která šoférům slouží už více než 60 let. Teď tady vyroste přemostění nové.

S rekonstrukcí musejí počítat především řidiči. Těch po silnici v Železném Brodě podle odhadů projede denně kolem osmi tisíc. Pro vybrané linkové autobusy a osobní dopravu bude postaven provizorní most, který poslouží jako objízdná trasa. Nákladní doprava a ostatní budou muset využít delší objížďku po okolních komunikacích. 

 

Více informací včetně mapky objížděk najdete zde.