Náchodská ulice v Novém Městě nad Metují je zpola hotova. Práce by měly skončit v polovině srpna

_MG_1149_zelivskeho.jpg Nové Město nad Metují – Do dvou etap byla rozdělena rekonstrukce Náchodské ulice v Novém Městě nad Metují, kterou by měla pokrýt dotace z ROP Severovýchod. Královéhradecký kraj má přislíbeno 37 milionů korun. 

První etapa rekonstrukce již skončila a vytížená komunikace tak mohla být zpřístupněna alespoň místní dopravě. Veškerá tranzitní osobní i nákladní doprava však musí nadále směřovat po objízdné trase směrem na Jaroměř. Zahájena totiž byla druhá část rekonstrukce, během níž se dostane také na nadjezd nad železniční tratí, takže příjezd od Vrchovin i z ulice generála Klapálka nebude umožněn. Hotovo by podle předpokladů mělo být do konce srpna.

Rekonstrukce Náchodské ulice v Novém Městě nad Metují je jedním z projektů, který byl schválen v rámci 41. kola výzvy, jež cíleně směřovala na podporu oblasti dopravní infrastruktury. Celkem Výbor Regionální rady schválil 22 projektů, které jsou prozatím vedeny ve zvláštním režimu, což předpokládá jejich financování z vlastních zdrojů krajů s tím, že dotace je na ně uvolněna až v okamžiku, když se v budoucnu nějaké prostředky do programu vrátí.