Náchodské autobusové nádraží se „popere“ o titul Hvězdy Severovýchodu. Stalo se dalším finalistou velké letní roadshow

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Náchodě Náchod – Nebe téměř bez mráčku, rozpálená dlažba Masarykova náměstí v Náchodě ale u karavanu Hvězd Severovýchodu bylo pěkně rušno. V pořadí již 14. zastavení roadshow pořádané Regionální radou Severovýchod se konalo v úterý 4. srpna odpoledne ve městě nedaleko polských hranic. Z deseti prezentovaných projektů, které získaly v uplynulých letech podporu z ROP Severovýchod, si lidé vybrali jako nej nové autobusové nádraží v Náchodě. To se pyšní již řadou ocenění. Tím posledním se stal titul Dopravní stavba roku 2014.

Desítka zajímavých projektů z Náchoda a okolí se ucházela o post finalisty v soutěži o nej počin dotovaný z ROP Severovýchod. Kdo bude zastupovat Náchodsko ve velkém webovém hlasování, z něhož vzejde jedna jediná Hvězda Severovýchodu, rozhodovali návštěvníci akce svými hlasy. Zapojením do rozhodování se také zúčastnili slosování o zajímavé ceny. Vyhrát mohli piknikový set, ultrazvukový měřič vzdálenosti, fleecovou deku anebo autolékárničku či termosku s hrnky. Děti si zase mohly nechat pomalovat obličej, vymalovat obrázek, odnést balonek, anebo ulovit světlo. Ti, kdo mají rádi křížovky a luštění, si zase mohli vyluštit osmisměrku a získat za to také malý dárek.

Na náměstí před radnici zavítal i místostarosta Náchoda Tomáš Šubert, který kromě již dokončených a prezentovaných projektů poodhalil roušku plánů do budoucna. „Rádi bychom s pomocí evropských dotací revitalizovali zámecký kopec, který je dominantou našeho města. Prozatím předpokládáme, že náklady se vyhoupnou ke sto milionům korun. Nicméně jedná se o první odhady. Jsme teprve na začátku,“ objasnil místostarosta.

Příští týden zavítá roadshow do Rychnova nad Kněžnou, kde se zastaví v úterý 11. srpna od 13 do 16 hodin. Přijďte za námi a zvolte dalšího finalistu, který bude bojovat o titul Hvězda Severovýchodu.

Velké webové hlasování odstartuje v polovině září na www.hvezdyseverovychodu.cz, kde již dnes najdete další informace včetně fotogalerie vítězného projektu a snímků z již uskutečněných akcí. Pro hlasující jsou připraveny zajímavé ceny v podobě herní konzole PS3, koloběžky, rodinného stanu anebo voděodolné kamery.

Fotogalerii z náchodského zastavení si můžete prohlédnout také zde.