Nové atrakce i služby nabízí ski areál Máchovka v Nové Pace

Zdarma pojedou celý dnešní den vleky ve ski areálu Máchovka v Nové Pace. Od 10 do 16 hodin se pro všechny lyžníky otevře modernizovaný a rozšířený areál, do kterého investoval tamější TJ bruslařský klub 15 milionů korun. ROP Severovýchod přispěl 8,3 miliony korun.

V podkrkonošské Máchovce instalovali dvoumístným kotvový unašeč, na který navazuje talířový vlek Tatrapoma. V dolní části areálu je nový park s atrakcemi, dětským lyžařským pásem a vlekem s nízkým vedením lana. Všechny vleky jsou vybaveny elektronickými turnikety. „Modernizací prošel i zasněžovací systém, osvětlení svahu a elektroinstalace. V místě je komplexní informační a odbavovací systém,“ řekl Bohumil Šmika, jednatel společnosti, která projekt realizovala.

Pokud se do Paky vydáte dnes, můžete si od 14 do 16 hodin vlastní lyže odložit a zdarma na svahu otestovat značky Blizzard, Fischer, Stöckel nebo Atomic. Stačí mít jen vlastní lyžařské boty.

Kromě jiného se v 15.20 hodin setkáte s hejtmanem Královéhradeckého kraje Lubomírem Francem a své řekne k dokončenému projektu i starosta města Rudolf Cogan.  

O celém areálu se více dočtete zde.