Nové laboratoře udělaly z českolipské průmyslovky školu budoucnosti

SP_____esk___L__pa_Slavnostni_otevreni_ucebny_mikroproces... Česká Lípa – Z pomyslného středověku rovnou do budoucnosti. Tak by se dal nazvat skok, který zažili studenti a učitelé na Střední průmyslové škole v České Lípě. Díky dotaci více než 5,3 milionu korun z ROP Severovýchod bylo modernizováno šest laboratoří pro odbornou výuku v oborech strojírenství a informační technologie. Škola se tak znovu stala institucí, která nabízí studentům vzdělání v souladu s těmi nejmodernějšími trendy, jež v daném oboru na trhu práce existují.

 „Nové strojní a IT laboratoře jsou pro nás zjednodušeně řečeno jako návrat do budoucnosti. Nyní jsme zase kompletně konkurenceschopní, ne se školním, ale s průmyslovým světem. Potvrzením správné cesty jsou pro nás žáci a jejich reakce a komentáře,“ komentoval přínos projektu ředitel školy Petr Veselý.

Přestože si studenti již mohli novinky „osahat“, slavnostní otevření se uskutečnilo před několika málo dny. Škola vše načasovala tak, aby se laboratořemi mohla pochlubit i potenciálním novým studentům během dne otevřených dveří. Všichni příchozí tak mohli obdivovat nejrůznější přístroje a technologie, které nyní škola k výuce automatizace, elektrotechniky či mikroprocesorů počítačových sítí využívá. Tím největším lákadlem a potažmo i nejnákladnějším přístrojem byla 3D tiskárna, jež umožňuje vytvořit model průmyslového výrobku anebo specifickou školní pomůcku. Vylepšení se dočkalo i zázemí laboratoří, jelikož součástí celého projektu byla také rekonstrukce sociálního zařízení a šaten.

Více informací naleznete také zde.