Nový vchod do zoo bude za rok

LIBERECKÉ LISTY | 29.8.2013

Nového vstupu a většího pohodlí při prohlídce zoologické zahrady se zhruba do roka dočkají všichni návštěvníci Zoologické zahrady Liberec. Ve čtvrtek 22. srpna začala totiž stavba Centra aktivního odpočinku – Lidové sady.
Nejen nový moderní vchod, který vyroste vedle centra Lidové sady, ale také novou hospodářskou budovu přinese zoologické zahradě a jejím návštěvníkům projekt Centrum aktivního odpočinku – Lidové sady. Poklepáním na základní kámen začala stavba, která bude z 85 % hrazena prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.
Projekt počítá s celkovými stavebními náklady ve výši cca 81,5 milionů korun. Vedení Liberce předpokládá, že stavba bude dokončena koncem léta roku 2014.
V novou hospodářskou budovu bude přetvořena stávající administrativní budova. Zde vznikne především zázemí pro vzdělávání, kdy se návštěvníci mohou těšit na ukázky líhně ptactva, expozice hmyzu, hlodavců nebo například přípravy krmiva.
Projekt počítá se zúžením horní části parku, který leží mezi ZOO Liberec a Kulturním a společenským centrem Lidové sady. Průchod do spodní části parku však zůstane zachován, stejně jako celá spodní část parku.