Nový zmodernizovaný vůz Českých drah bude jezdit také naším krajem

Chrudimský deník | 7.7.2011

Pardubice/Praha – České dráhy uzavřely kontrakt na modernizaci motorových a přípojných vozů řady 810 a 010 na jedenáct dvoudílných souprav Regionova. Jeho hodnota je 280,28 milionu korun bez daně z přidané hodnoty. „Modernizované vozy jsou určeny pro regionální tratě ve Středočeském kraji (5 souprav), Moravskoslezském kraji (5 souprav) a v Pardubickém kraji (1 souprava). Jsou spolufinancovány z Regionálních operačních programů Evropské unie,“ informoval náš Deník tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.
„Motorové jednotky Regionova nabízejí cestujícím nový interiér. Místo pěti míst na šířku vozu jsou nově instalována pouze čtyři a nepohodlné koženkou potažené lavice nahrazují nové sedačky potažené textilem s opěrkami hlavy. Soupravy jsou vybaveny audiovizuálním informačním systémem. Zdravotně postiženým cestujícím nabízejí pohodlný nástup a cestování v nízkopodlažně konstruované části. Tam je umístěno také bezbariérové WC s uzavřeným systémem,“ konstatoval tiskový mluvčí Českých drah a dodal, že další kontrakty na modernizaci motorových a přípojných vozů řady 810 a 010 na dvoudílné jednotky již České dráhy nepředpokládají. Celkem by mělo být vyrobeno na základě všech uzavřených kontraktů 210 dvoudílných a 26 třídílných jednotek řady 814 Regionova.
„V současnosti se provádějí také menší revitalizace motorových vozů řady 810, jejichž součástí je například výměna sedaček nebo oken. Zároveň jsou již uzavřeny kontrakty na dodávky zcela nových nízkopodlažních motorových vozů a jednotek. První zcela nová vozidla tohoto typu budou uváděna do provozu v druhé polovině letošního roku,“ podotkl Petr Štáhlavský.