Obě stavby roku Pardubického kraje dotoval ROP Severovýchod

Titul Stavba roku 2011 Pardubického kraje získal českotřebovský dopravní terminál a také Muzeum barokních soch v Chrudimi. Oba projekty spolufinancoval ROP Severovýchod. Výsledky kraj vyhlásil 15. září.  

Letošní pátý ročník soutěže pořádal Pardubický kraj spolu s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR a České komory architektů. Titul v kategorii Stavby inženýrské a dopravní, veřejná prostranství udělila jedenáctičlenná porota multifunkčnímu dopravnímu terminálu na náměstí Jana Pernera v České Třebové. Z ROP Severovýchod plynulo na tuto stavbu více než 146 milionů korun. 

„Ocenili jsme velkorysou přestavbu přednádraží, velké podzemní parkoviště a účelné propojení všech prostor,“ uvedl předseda poroty a náměstek pardubického hejtmana Roman Línek a dodal: „Stavba má velký přínos pro každodenní život obyvatel regionu, pro který je českotřebovské nádraží důležitým přestupním uzlem.“

V kategorii Stavby občanské vybavenosti získalo titul před týdnem otevřené Muzeum barokních soch v Chrudimi. Na rekonstrukci bývalého kapucínského kostela svatého Josefa, v němž je instalováno dvaatřicet soch zapůjčených městy a obcemi Pardubického a Královéhradeckého kraje, se bezmála 43 miliony korun opět podílel ROP Severovýchod.