Památky budou viset na zdi roky

Chrudimský deník| 25.10.2012

Mikroregion

Chrudimsko – Mikroregion Chrudimsko vydal nástěnný kalendář s výběrem nejzajímavějších míst na Chrudimsku – Hlinecku. K dostání je zdarma na Informačním centru v Chrudimi a na dalších turistických infocentrech v regionu.

Široká výběr

„Kalendář obsahuje řadu zajímavých míst regionu, a protože krás je tolik, vydrží všem doma na stěnách až do prosince roku 2015,“ říká místopředseda svazku Roman Málek. Cílem realizátorů kalendáře bylo podle jejich slov zůstat dlouho době v paměti všem návštěvníkům.
„Krás je u nás velké množství. Některé jsou pěkné přes léto, jiné přes zimu. Na Chrudimsko – Hlinecko je díky této rozmanitosti možno cestovat po celý rok,“ připomíná Málek s tím, že informace pro turisty aktualizují jednotlivá města na společném portálu www.navstevnik.cz.
Na snímcích kalendáře jsou zachyceny nejenom sakrální stavby a zříceniny, ale také přírodní krásy regionu, které se mohou kdykoliv stát cílem turistů.
Kromě návštěvníků infocenter se kalendář objeví na vybraných výstavách a veletrzích společně s dalšími propagačními materiály.
Tento kalendář byl vydán jako součást projektu „Informační a propagační kampaň turistické oblasti Chrudimsko – Hlinecko II“, který je spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Partnery projektu jsou města Turistické oblasti Chrudimska – Hlinecka a Česká rada dětí a mládeže.