Pardubice zvou na prohlídku historického centra

denik.cz | 19.7.2011

Pardubice - Regionální informační středisko (RIC) provozuje příspěvková organizace Pardubice Region Tourism zřízená statutárním městem Pardubice v roce 2003. Rozšířením zřizovací listiny se od října 2009 stala i organizací cestovního ruchu pro turistickou oblast Pardubicko.

"

V rámci ROP NUTSII Severovýchod realizuje od února 2011 projekt zaměřený na marketingové a koordinační aktivity v oblasti cestovního ruchu pod názvem: Pardubicko – v cestovním ruchu si musíme pomáhat – společně za jeho udržitelný rozvoj.

Přímo od informačního střediska můžete vyrazit do historického centra Pardubic s multimediálním průvodcem. Ten vás poutavým vyprávěním provede historií a zavede vás na nejzajímavější místa městské památkové rezervace Pardubice. Z Pernštýnského náměstí vás malebné uličky dovedou až na nádvoří skvostného zámku. Jeho prohlídku si určitě nenechte ujít. Není náhodou, že se v anketě stal vítězem o nejkrásnější památku Pardubického kraje. Příjemnou tečkou prohlídky je vyhlídka na Zelené bráně. Teprve při pohledu z ní je vidět, jak jedinečné Pardubice a jejich okolí jsou. Kromě toho vás zde překvapí nová expozice připomínající vznik pardubického znaku.

Po této prohlídce můžete pokračovat návštěvou krásného městečka Lázně Bohdaneč (bus č. 3), nebo se vydat na nedaleký hrad Kunětická hora (bus č. 16). Zde vás mimo překrásné vyhlídky čeká v okolí Perníková chaloupka, naučná stezka, ranč s koňmi a mnoho dalších atraktivit pro celé rodiny. O víkendech pak můžete navštívit nově otevřené Letecké muzeum Ing. Jana Kašpara v Kuněticích.

Pokud budete chtít spojit poznávání a sport, můžete sednout na kolo - Pardubicko je cyklostezkami doslova protkáno. Navíc je RIC certifikovaným místem Cyklisté vítáni; kolo si zde můžete umýt, opravit či bezplatně uschovat.