Pardubická nemocnice staví multifunční pavilon

V areálu krajské nemocnice se staví nový multioborový pavilon. Hotový bude příští rok. Nový pavilon bude stát kraj 201 milionů korun. Z toho 171 milionů uhradí Regionální operační program NUTS II Severovýchod.

Poklepáním základního kamene byla v pondělí 10. června v pardubické nemocnici místo někdejší lékárny zahájena výstavba nového multioborového pavilonu .

Nový multioborový pavilon vyroste v těsném sousedství oddělení klinické a radiační onkologie a bude ve dvou patrech navazovat na budovu onkologie. „Do nové budovy přemístíme oddělení nemocí plicních a tuberkulózy, infekční oddělení, stomatochirurgii a také zubní pohotovost," uvedl ředitel pardubické nemocnice Tomáš Gottvald. Podle něj bude pavilon komfortní pro pacienty i personál.

Zmiňovaná oddělení nyní vesměs působí v nevyhovujících budovách. „V pardubické nemocnici je několik velmi starých budov, které potřebujeme uvolnit k postupné rekonstrukci," řekl první náměstek hejtmana Roman Línek, který má na starost zdravotnictví.

Pavilon se staví v plném nemocničním provozu. Termín dokončení je plánován na 2. října příštího roku. Hrubá stavba by však měla být hotova již letos na podzim.
„Kromě této stavby se jedná také o velkou rekonstrukci a přístavbu psychiatrie ve Svitavách. Díky evropským fondům můžeme rozvíjet nemocnice v majetku kraje a posunout laťku poskytované péče ještě výše," uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.