Pardubická tepna – třída Míru se mění každým dnem přímo před očima. Stavební práce by měly být hotovy do konce února

t____da_m__ru_mal__.jpg Pardubice – Do konce února by měla být podle plánů pardubického magistrátu dokončena stavební část náročné rekonstrukce třídy Míru. Na „nový kabát“ této tepny krajského města získala radnice dotaci více než 83 milionů korun z ROP Severovýchod. 

Před koncem roku se uskutečnila kontrola průběhu celé rekonstrukce přímo na místě. Chodníky již byly dokončeny a firma nyní pokládá především dlažbu, kde by mohl vzniknout případný skluz. „Společnost, která rekonstrukci realizuje, nás ujistila, že nastavený termín dodrží,“ uvedla náměstkyně primátora Helena Dvořáčková. V plném proudu je také instalace odpadkových košů, laviček i dalšího mobiliáře. Vysázena je i okolní zeleň, která dodá vytíženému středu města přívětivou tvář.

Do regenerace třídy Míru a přilehlé severní části ulice Slavkovského se město pustilo začátkem loňského roku. Centrum Pardubic se po dokončení stane moderním místem, kde bude možné trávit i volný čas. Dostat se z historické části města k té obchodní a poté až do Tyršových sadů či do nyní zrekonstruovaného parku Na Špici bude příjemnou procházkou.

Další informace z kontrolního dne najdete zde.