Pardubický park Na Špici se mění. S Tyršovými sady ho už propojuje lávka

Park_Na___pici_l__vka_mal__.jpg Pardubice – Další krok k úspěšnému dokončení revitalizace parku Na Špici má za sebou město Pardubice, které na projekt získalo dotaci z ROP Severovýchod. Začátkem týdne byla usazena lávka, která spojí park se zámkem a Tyršovými sady. Při montáži dvoudílné mostní konstrukce záleželo na milimetrech, i proto celá akce trvala několik hodin. 

„Právě tato lávka byla při přípravě projektu naprosto klíčová. V současné době je přístup do parku Na Špici směrem z centra katastrofální,“ upřesnil náměstek primátorky František Brendl. Díky lávce budou moci lidé projít trasu Tyršovy sady (více o projektu revitalizace Tyršových sadů najdete zde) – park Na Špici přímo, bez zdlouhavého obcházení přes most u Bělobranského náměstí.

V tuto chvíli má město schválenu dotaci z ROP Severovýchod ve výši více než 7,6 milionů korun. Projekt, který je součástí Integrovaného plánu rozvoje města Pardubice (IPRM), by měl dostat dalších bezmála 26 milionů korun. To bude závislé i na dalších projektech, které jsou součástí IPRM a na vývoji jejich financování.

Během revitalizace parku dojde nejen k obnově zeleně, ale také parkových cest a mobiliáře, vybudováno bude dětské hřiště a také víceuúčelové hřiště. Nově vznikne vzdělávací pavilon a celý park bude vybaven herními prvky. Vybudováno bude i veřejné osvětlení. Celý projekt by měl být dokončen nejpozději k 30. červnu příštího roku.