Park Skleněnka otevřel své brány. V budoucnu by měl být ještě větší

Slavnostní otevření parku Skleněnka v Hradci Král Hradec Králové – Slunečné ale mrazivé odpoledne provázelo slavnostní otevření hradeckého parku Skleněnka. Ten vznikl ve vnitrobloku v centru města mezi ulicemi Dukelská, Hořická a Chelčického. Místo o rozloze takřka půl hektaru se mohlo proměnit v relaxační zónu díky dotaci z ROP Severovýchod, které činila více než 3,5 milionu korun.

Pryč jsou tak doby, kdy toto místo sloužilo převážně jen k venčení psů. Na své si nyní přijdou děti, dospělí, ale i třeba hráči pétanque. Díky dotaci z ROP Severovýchod vzniklo dětské hřiště, koutek na pétanque, betonová zeď na graffiti a několik vodních prvků. Opomenuti nebyli ani pejskaři. Část parku je vyčleněna i k venčení jejich čtyřnohých přátel.

S rekonstrukcí prostranství se začalo už v květnu loňského roku. Původně chtělo město vše stihnout do podzimu, avšak bylo nuceno termín trochu protáhnout. Nyní je vše dokončeno a lidé už mohou relaxovat na nových lavičkách. A to i v zimním období.

Slavnostním otevřením však příběh Skleněnky nekončí. „Toto je pouze první etapa. Rádi bychom v budoucnu s revitalizací proluky pokračovali a park rozšířili,“ doplnil náměstek primátora Jindřich Vedlich.