Po cyklostezce do Smiřic zřejmě už příští rok

Právo | 1.8.2011

Cyklisté se zřejmě již příští léto dočkají možnosti vyrazit po břehu Labe po pohodlné cyklostezce z Hradce Králové do Smiřic. Během příštích letních prázdnin se totiž otevře první úsek cyklostezky, která má propojit po labském břehu Hradec Králové s Kuksem.
Velkorysá cyklistická stavba má od začátku letošního roku vykoupené potřebné pozemky a od března stavební povolení.
Šestadvacetikilometrová trasa zpevněné cyklostezky s asfaltovým či cementobetonovým povrchem, jejíž stavba vyjde na zhruba sto miliónů korun, by se měla začít stavět v říjnu.
„Během prázdnin bychom chtěli část trasy mezi Smiřicemi a Hradcem předčasně otevřít. V červnu naše obecně prospěšná společnost podepsala smlouvu s Regionální radou regionu soudržnosti Severovýchod o poskytnutí dotace z evropského regionálního operačního programu ve výši 94,3 miliónu,“ uvedl Luboš Tuzar (bezp.), starosta Smiřic a předseda správní rady společnosti Královéhradecká labská.
Ta výstavbu cyklostezky připravuje a sdružuje vedle Smiřic také krajské město, Jaroměř, Kuks a Královéhradecký kraj.
Cyklostezka se bude vyhýbat silnicím či jakémukoli kontaktu s automobily. „Projekt například počítá s vybudováním cyklistického tunelu v Jaroměři, kde cyklostezka přetíná silnici první třídy vedoucí na Náchod,“ doplnil Tuzar.