Podzvičinský drak by měl oslovit i burcovat k aktivitě

Jičínský deník | 25.1.2011

Jičínsko - Se začátkem nového roku vstoupil do života Podzvičinský drak – informační čtvrtletník, který má za cíl seznámit širokou veřejnost s činností a plány sdružení Podzvičinska.
„Chceme zapojit do dění i veřejnost. Přimět obyvatele Podzvičinska, a nejen je, ke kladnému přístupu k rozvoji oblasti především v cestovním ruchu,“ vysvětluje Klára Davidová.
Domnívá se, že Podkrkonoší má velký potenciál pro rozvoj cestovního ruchu, a to především pro klidnou dovolenou nebo pobyty pro rodiny s dětmi.
Proto je důležité zapracovat na zlepšení stávající nabídky, vytvořit vhodné produkty a programy turismu a být tak rovnocenným konkurenceschopným partnerem ostatních destinací.
Čtvrtletník dále informuje o posílení týmu o dalšího spolupracovníka a o prohlubování partnerství a vytváření vhodných podmínek pro rozvoj cestovního ruchu v Podkrkonoší. „Pro rok 2011 máme velké plány a vize. Především se zabýváme naším názvem. Vysvětlujeme čtenářům, z jakého důvodu se chystáme změnit náš název z Podzvičinska na Podkrkonoší, na co se naše sdružení orientuje a jak funguje. S tím souvisí i příspěvek, který vysvětluje realizaci projektu z ROP Propagace Podkrkonoší a projektu Infrastruktura cyklotras Podkrkonoší. Dále přibližujeme regionální produkty a také novou dětskou postavičku Dráčka Zvičiňáčka i plánované veletrhy v letošním roce,“ popisuje aktivity Klára Davidová.První číslo je k stažení na stránkách www.podzvicinsko. cz. V tištěné podobě nebude čtvrtletník zatím vycházet. Důvodem je nedostatek peněz.