Polovina hlasování o Hvězdu Severovýchodu je za námi. Prvenství drží pardubický park Na Špici. Všechno však může být ještě jinak. Hlasujte!

banner_web_zmen__en__.jpg Severovýchodní Čechy – Náměstí, park, historická budova v novém hávu anebo cyklostezka? Kdo se stane Hvězdou Severovýchodu? Velké webové hlasování už je v polovině ale stále se může mnohé změnit. Z dvaceti finalistů, kteří vzešli z velké letní roadshow po severovýchodě Čech, se do čela vyhoupla trojice projektů podpořených evropskými penězi v rámci ROP Severovýchod. Dát hlas svému favoritovi je ale možné až do půlnoci 11. října!

Nejprve si lidé zvolili dvacet projektů, které se dostaly do finále, a teď z nich vzejdou tři nejlepší v očích veřejnosti. Velká letní roadshow Hvězdy Severovýchodu, s níž zástupci Regionální rady Severovýchod od května do září objížděli lokality v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji se pomalu ale jistě blíží do cíle. Posledních 11 dní zbývá do ukončení webového hlasování, z něhož vzejde trojice Hvězd Severovýchodu.

Do čela hlasování se hned na začátku vyhoupl revitalizovaný park Na Špici v Pardubicích, avšak teď už se k němu začínají přibližovat další zajímavé projekty. Druhou příčku prozatím drží Polička se svou regenerací Palackého náměstí, třetí je hned v závěsu výstavba odjezdových stání autobusového nádraží v Náchodě.

Ovšem ani další finalisté nejsou bez šance. Stále přibývající hlasy dávají naději také průběžně čtvrtému projektu Kuks – Braunův kraj a pátým hradeckým Šimkovým sadům. Razantní nástup zaznamenalo také město Frýdlant. Regenerace náměstí T. G. Masaryka se zatím drží na šesté příčce a stále nabírá hlasy. Vše se ale ještě může změnit.

 

Podpořte tak svého favorita a vyhrajte zajímavé ceny!

Každý, kdo se do hlasování zapojí, má šanci vyhrát zajímavou cenu. Pro pětici vylosovaných jsou připraveny herní konzole PlayStation 3, voděodolná kamera na přilbu, rodinný stan se dvěma ložnicemi, sportovní koloběžka a poukaz na nákup sportovního oblečení v hodnotě 5 000 korun. „Nechceme ale zůstat pouze u odměňování hlasujících. Nejde sice o žádnou soutěž, přesto bychom rádi poděkovali a ocenili také příjemce dotací u projektů, které skončí na prvních třech místech. Na slavnostním galavečeru, kde budou vyhlášeny výsledky celé roadshow, jim předáme pamětní plakety a rovněž zde bude promítán speciálně vytvořený film o těchto vítězích a dalších finalistech,“ doplnila Lenka Vašátková, která je pověřena vedením Úřadu Regionální rady Severovýchod.

Galavečer nazvaný ROPFÓRUM 2015 se uskuteční 23. listopadu ve Filharmonii Hradec Králové.

Fotogalerii finalistů si můžete prohlédnout zde.