Posílejte fotografie projektů, třeba vyhrajete foťák Nikon

foto.jpg Druhý ročník letní soutěže Vyfoť projekt, vyhlášené ministerstvem pro místní rozvoj, je v běhu. Své fotografie projektů dotovaných Evropskou unií můžete posílat do konce prázdnin. Zda se porotě líbily, se dozvíte v září. Na fotografy oceněné ve dvou kategoriích čekají digitální zrcadlovky Nikon, ale i další ceny.

Celostátní soutěže se může zúčastnit každý, kdo zajímavě zachytí přes objektiv fotoaparátu projekt podpořený evropskou dotací. Oproti loňskému ročníku musí být na snímku také minimálně jedna osoba, jež se soutěžním prezentováním fotografií souhlasí. Jak tedy postupovat? Seznam projektů z celé České republiky naleznete zde.  Na www.vyfotprojekt.cz se zaregistrujete a poté nahrajete své fotografie. Ještě je něco nejasného? Přečtěte si časté dotazy.

V loňském roce se stala nejtalentovanější fotografkou soutěže Edita Žaludová z Černé u Bohdanče. Zachytila trutnovské kulturní a společenské centrum UFFO - projekt dotovaný z ROP Severovýchod. Rozhovor s ní si přečtěte v Europlanu, kde najdete i jednu z oceněných fotografií.