Připomeňte si 10. výročí vstupu České republiky do Evropské unie

__R_EU.jpg Před deseti lety vstoupila Česká republika do Evropské unie. Instituce v Královéhradeckém kraji, které jsou s EU spjaty, připravily ke kulatému výročí sérii aktivit, jež chtějí občanům tuto významnou událost připomenout.

Nejvíce akcí se koncentruje do královéhradeckého Centra celoživotního vzdělávání, kde už na 29. dubna zejména pro děti připravilo středisko Europe Direct ve spolupráci s EuroCentrem Den s velrybou. Na něj naváže 6. května cestovatelský večer "Země Desítky" a letní fotografická soutěž 10 let v Evropě. Den Evropy můžete oslavit také 6. května ve Dvoře Králové nad Labem na střední škole informatiky a služeb, jejíž studenti zde představí společně přistupující státy k EU.

Regionální rada Severovýchod v červnu připomene vliv EU na region prostřednictvím výstavy plakátů projektů, které získaly dotaci z evropských fondů prostřednictvím Regionálního operačního programu Severovýchod. Kromě jiných mezi ně patří i Centrum celoživotního vzdělávání, kde se výstava uskuteční.

Plakát k uvedeným aktivitám je ke stažení zde.

Přehled dalších akcí konaných po celé republice můžete najít na portálu www.10let.eu.