Putovní výstava plakátů přesídlila z Pardubic do Hradce. Zjistěte, kde všude pomohly evropské peníze z ROP Severovýchod

Výstava plakátů na Univerzitě Hradec Králové Hradec Králové – Je jich už více než 700 a díky nim se změnila tvář tří krajů mnohde k nepoznání. Řeč je o projektech, které vznikly během uplynulých osmi let v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji s pomocí evropských peněz z ROP Severovýchod. Výběr těch zajímavých z Královéhradeckého kraje je nyní k vidění na Univerzitě Hradec Králové, kde až do konce roku zakotvila putovní výstava plakátů projektů.

Za osm let působení ROP Severovýchod pomohl k rozvoji obcí a měst, ke zkvalitnění silnic II. a III. třídy, k lepším a modernějším sociálním zařízením či vybavení nemocnic, k obnově mnoha památek a vzniku nových muzeí či galerií anebo také dopomohl k rozvoji spolupráce mezi školami a podnikateli. Nová zázemí mají i sportovci či školáci na základních školách. Řada projektů získala také uznání z řad odborníků ať již pouze v regionu nebo v republikovém srovnání.

Přijďte se sami podívat, zda vaše oblíbené hřiště, park anebo celé náměstí nemá nový háv díky evropským penězům. Stejně jako hřiště Bavlna v Hradci Králové, lávka přes Orlici nedaleko hradeckého zimního stadionu anebo Třebechovické muzeum betlémů. Snazší je také cestování vlakem mezi Pardubicemi a Jaroměří díky pěti vlakům RegioPanter. Moderní vzhled dostalo náměstí v Hronově anebo také „jen“ náves ve Studnici na Náchodsku. To jsou ale pouhé střípky.

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči. Výstava plakátů projektů podpořených z ROP Severovýchod je umístěna v budově společné výuky Univerzity Hradec Králové vedle Studijní a vědecké knihovny Hradec Králové.