CNC centrum a vybavení oboru kominík

-
 

CNC centrum a vybavení oboru kominík na VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou „Když vidíš kominíka, chyť se za knoflík a budeš mít štěstí,“ říkávají naše babičky. Kdo ví, jestli mají pravdu. Pokud je tomu tak, pak je Rychnov nad Kněžnou zákonitě městem přetékajícím štěstím. Zdejší VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou nabízí studium oboru kominík a patří tak k jedné z mála škol v republice, kde se mistři tohoto řemesla rodí. Zaspat dobu však lze v každém oboru a to tady rozhodně nechtějí. Škola tak neváhala, zpracovala projekt, žádost a pak už jen vyčkávala, zda se na ni při rozdělování evropských peněz usměje pověstné štěstí. A ono to vyšlo. Díky více než třem milionům korun z ROP Severovýchod získali budoucí kominicí to nejmodernější vybavení, s nímž dnes pracují kominické firmy. Peníze však pomohli i dalším studentům. Ve škole totiž vzniklo také nové CNC centrum. Žáci tak získali dva zbrusu nové CNC stroje, na kterých mohou pravidelně pracovat.   

Příjemce Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Rychnov nad Kněžnou, U Stadionu 1166
Registrační číslo CZ.1.13/4.2.00/36.01324
Prioritní osa Prioritní osa 4: Rozvoj podnikatelského prostředí
Oblast podpory 4.2. Podpora rozvoje spolupráce firem se středními školami a učilišti, dalšími regionálními vzdělávacími institucemi a úřady práce, rozvoj inovačních aktivit v regionu
Kolo výzvy 36
Doba realizace 15. duben 2014 až 29. prosinec 2014
Místo realizace Rychnov nad Kněžnou
Celkové způsobilé výdaje 3 941 903,30 Kč
Z toho dotace RR (EU + státní rozpočet) 3 153 503,32 Kč
Z toho dotace EU 3 153 503,32 Kč

Uvedené částky odpovídají skutečně proplacené dotaci

Fotogalerie

Zajímavosti projektu

Stát se kominíkem nebylo v Rychnově vždy samozřejmostí. Obor tady otevřeli teprve ve studijním roce 2011/2012. O zájemce ale nouze rozhodně není. Každoročně stavy naplní a dokonce se hlásí i zájemci z řad dospělých, kteří by uvítali dálkovou formu studia.

Zpět