Řidičům slouží další úseky silnic. Rekonstrukce kraje zaplatí i díky evropským penězům

silnice_krompach_web.jpg Hradec Králové, Liberec – Další kilometry zrekonstruovaných silnic mohou začít využívat řidiči v Královéhradeckém a Libereckém kraji. V uplynulých dnech byly slavnostně otevřeny hned dva úseky, na něž kraje získaly dotaci z ROP Severovýchod. Prvním je silnice z Krompachu k hranicím s Německem a druhým byl úsek mezi Borohrádkem a Čermnou nad Orlicí.

Ten druhý v pořadí byl s patřičným ceremoniálem střihání pásky otevřen ve středu 3. září. Rekonstrukce, která navázala na již předchozí dvě etapy, zaměstnala stavbaře od dubna až do konce letních prázdnin. „Jsem rád, že tato velká akce, která byla rozdělena do tří etap, je zdárně u konce. Místní občané byli dočasně limitováni úplnou uzavírkou, ale věřím, že nyní budou moci dlouhé roky využívat této kvalitní krajské silnice, která jim umožňuje spojení do nejbližších měst,“ řekl u příležitosti přestřižení symbolické pásky náměstek hejtmana Karel Janeček, který je odpovědný za oblast dopravy.

Kraj by měl na třetí etapu rekonstrukce silnice mezi Borohrádkem a Čermnou nad Orlicí získat 39,7 milionů korun z evropských peněz. Kromě výměny povrchu a s ním souvisejících potřebných prací došlo také k napojení na novou kanalizaci, obnově dopravního značení anebo také k prohloubení příkopů a osazení okolí dřevinami.

V Libereckém kraji bude zase pro řidiče komfortnější jízda směrem z Krompachu k německé hranici. Symbolické otevření zrekonstruované komunikace se odehrálo v trochu netradičním duchu. Zástupci kraje a okolních obcí se rozhodli pokřtít cestu jízdou na kole.  

„Jde o úsek silnice třetí třídy ve vlastnictví Libereckého kraje, která je důležitá nejen pro obyvatele Krompachu, ale i pro tuzemské a zahraniční návštěvníky obce. Opravený úsek nabízí pohodlné propojení s Německem, což jistě přispěje k dalšímu rozvoji cestovního ruchu,“ řekl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

V tomto případě přispěla více než 27milionová dotace z ROP Severovýchod. Díky ní se podařilo nejen zrekonstruovat vozovku, ale také byla postavena autobusová zastávka v Krompachu včetně obratiště. Část komunikace je navíc řešena dvoupruhově v obou směrech a za přispění evropských peněz došlo také na odvodnění silnice od dešťových vod.