Roadshow frčí a finalisté přibývají. V Hlinsku se stal vítězem projekt revitalizace místního skanzenu Betlém

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Hlinsku Hlinsko – Prostranství před hlineckým skanzenem Betlém se stalo dějištěm další roadshow Hvězdy Severovýchodu. Do karavanu plného zážitků si našly cestu především děti, rodiče zase procházeli mezi vystavenými roll-upy, na nichž se dozvěděli informace o projektech z Hlinska a okolí, na něž směřovaly také dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod. V pořadí osmá zastávka roadshow určila jasného finalistu. Už od prvních hlasů se do vedení vyhoupl projekt na revitalizaci hlineckého skanzenu Betlém.

Slunce, řeka a kolem křik dětí. I tak může vypadat zastávka velké letní roadshow Hvězdy Severovýchodu, kterou pořádá Regionální rada Severovýchod. Od května, kdy celá akce odstartovala, jsme navštívili už osm míst v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji. Hlinsko patřilo k těm zastávkám, kde nám přálo i počasí a lidé se ochotně zastavili, aby se dozvěděli, kam zamířily miliardy z evropských fondů prostřednictvím ROP Severovýchod. „Takové akce jsou potřebné. Vážně. Myslím si, že je dobře, že ukazujete, co se podařilo. Špatných zpráv je všude dost,“ zmínil hned na úvod jeden z účastníků.

Během odpoledne se všichni příchozí mohli seznámit s deseti vybranými projekty z Hlinska a okolí, které byly podpořeny evropskými dotacemi a vybrat z nich ten, který je podle nich nej. Za odměnu dostali drobný dárek, a pokud měli štěstí, na konci odpoledne byli vylosováni mezi pěticí výherců, kteří získali hodnotnější odměnu v podobě piknikového setu, ultrazvukového měřiče vzdálenosti, nerezové termosky se dvěma hrnky, autolékárničky anebo fleecové deky.

Vítězný projekt se dostal do vedení už od samého počátku. „Jsem patriot, takže hlinecký Betlém je jasná volba. Navíc si myslím, že i díky němu se o Hlinsku více ví za hranicemi města,“ shodovala se většina. Skanzen plný roubených chaloupek se tak stal osmým finalistou v pořadí. Ostatní si můžete prohlédnout spolu s fotografiemi a dalšími informacemi na webu www.hvezdyseverovychodu.cz, kde se bude konat i velké finálové hlasování.  

Odpolední zábava nadchla také děti. Ty si mohly nechat namalovat obrázek na obličej, ulovit světlo, odnést si balonek a pozdravit se s chlapíkem na chůdách.

Teď na chvíli Pardubický kraj opustíme a zamíříme na Sever. První prázdninový týden se zastavíme v úterý 7. července ve Frýdlantu na náměstí T. G. Masaryka a hned druhý den ve středu 8. července zavítáme do Liberce na Soukenné náměstí. Tak neváhejte a přijďte za námi!

Fotogalerii z Hlinska najdete také zde.