Roadshow Hvězdy Severovýchodu zná finalistu z Jičína. Zítra přibude další v Hlinsku

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Jičíně Jičín, Hlinsko – Další za námi ale stále mnoho před námi. Velká letní roadshow Hvězdy Severovýchodu, během níž prezentujeme vždy desítku vybraných projektů z okolí dané lokality, se už zastavila na sedmi místech v celém regionu severovýchodních Čech. Poslední navštívenou lokalitou se stal Jičín. Nyní se chystáme do Hlinska, kde nás můžete navštívit už zítra, v úterý 30. června od 13 hodin u skanzenu Betlém.

ROP Severovýchod pomohl za dobu své existence zrealizovat na sedm stovek projektů, na něž je vyčleněno více než 18 miliard korun. Výsledky jsou vidět v každém koutě regionu. A protože ROP Severovýchod letos uzavírá svou hlavní kapitolu, je ten správný čas důkladně představit hvězdy Severovýchodu.

Během letní roadshow Hvězdy Severovýchodu přijedeme za vámi do dvaceti měst, od České Lípy až po Svitavy, abychom vás během zábavného odpoledne seznámili s projekty ve vašem nejbližším okolí. Určitě je znáte a řadu z nich i využíváte. Který z nich je podle vás ten NEJ? Vy sami rozhodněte a posuňte jej svými hlasy do velkého finále. Navíc budete moci vyhrát zajímavé ceny.

Jičín – město pohádky se stalo místem, kde byl zatím asi největší boj a finalistu, který bude město a blízké okolí reprezentovat ve velkém podzimním hlasování o Hvězdu severovýchodu. Nakonec se jím stal projekt rekonstrukce koupaliště Kníže. Druhé skončilo novopacké Centrum bez bariér.

Kdo na Žižkovo náměstí zavítal, mohl si vyluštit trochu netradiční osmisměrku, ulovit si světlo anebo nechat své ratolesti vybarvit si obrázek či rovnou namalovat nějaký na obličej. Za město se akce zúčastnil také místostarosta Petr Hamáček, který návštěvníkům prozradil, jak důležitou roli hrají evropské peníze při rozvoji města.

Odpoledne plné zábavy si užily hlavně děti, rodiče se zase dozvěděli spoustu zajímavých informací, a pokud dali svůj hlas některému z projektů, byli zařazeni do slosování o zajímavé ceny. Pětice výherců se na konci odpoledne mohla radovat z ultrazvukového měřiče vzdálenosti, piknikového setu, autolékárničky, nerezové litrové termosky se dvěma hrníčky anebo fleecové deky.

Stejné odpoledne se již zítra 30. června od 13. hodin uskuteční v Hlinsku u skanzenu Betlém. Tak přijďte za námi a užijte si prima odpoledne.

Více najdete na www.hvezdyseverovychodu.cz